AirTies RT-104 Modem Kurulumu
AirTies RT-104 Modem Kurulumu

AirTies RT-104 Modem Kurulumu

AirTies RT-104 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? AirTies RT-104 Modem Kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? AirTies RT-104 Modem internet ayarları nasıl yapılır? AirTies RT-104 Modem arayüzüne nasıl giriş yapılır? AirTies RT-104 Modem şifresi nedir? AirTies RT-104 Modem ayarları nasıl yapılır? AirTies RT-104 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? AirTies RT-104 Modem kurulumu resimli anlatım.

AirTies RT-104 Modem Kurulumuna başlamak için ilk olarak modem kablo bağlantılarını dikkatli bir şekilde yapıyoruz. Modem üzerindeki ışıklar sabit olarak yanıyorsa modem kurulum için hazır demektir.Bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak sayfanın üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.2.1 yazıp Enter tuşu ile giriş yapıyoruz.
Karşımıza kullanıcı adı ve şifre isteyen bir ekran çıkacaktır bu kısımda Kullanıcı adı bölümüne küçük harflerle admin şifre kısmına ise ttnet yazarak Tamam butonu ile giriş yapıyoruz.
( Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan AirTies RT-104 Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Modem arayüzü açıldıktan sonra yeni şifre isteyen ekran gelecektir bu kısımda değişiklik yapmadan sol kısımda yer alan menüden ADSL yazan seçeneğe tıklıyoruz.
ADSL seçeneğinin alt kısımda açılan menülerden ADSL Ayarları yazan seçeneğe tıklıyoruz.ADSL Ayarları penceresinden kurulum ekranına ulaşmak için orta kısımda yer alan VC1 yazısının üstüne tıklayarak ayarları yapacağımız ekranı açıyoruz.
PVC Ayarları ekranında resimde belirtildiği gibi ayarları yapılandırıyoruz. Adsl Kullanıcı Adı ve Adsl Şifresi yazan kısımlara internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcısından alddığınız Adsl Kullanıcı Adı ve şifresini de yazdıktan sonra sayfanın alt kısmında yer alan Kaydet butonu ile ayarları kaydediyoruz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internet bağlantısı kuramıyorsanız internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcısı ile irtibat kurmanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir