Dark RangeMAX WRT 302 Router ve Repeater Kurulumu
Dark RangeMAX WRT 302 Router ve Repeater Kurulumu

Dark RangeMAX WRT 302 Router ve Repeater Kurulumu

Dark RangeMAX WRT 302 Router ve Repeater Kurulumu, Dark RangeMAX WRT 302 Repeater Kurulumu, Dark RangeMAX WRT 302 Router Kurulumu, Dark RangeMAX WRT 302 Router ve Repeater Kurulumu Resimli Anlatım, Dark Yönlendirici Kurulumu, Dark Tekrarlayıcı Kurulumu, Dark RangeMAX WRT 302 Router ve Repeater Ayarları, Dark RangeMAX WRT 302 Router Ayarları, Dark RangeMAX WRT 302 Repeater Ayarları, Dark RangeMAX WRT 302 Yönlendirici ve Tekrarlayıcı Kurulumu, 

Dark RangeMAX WRT 302 Wifi Router Access Point özelliği olduğu gibi Router ve Repeater özelliğine de sahiptir. Router ve Repeater kurulumu nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. İlk olarak Router Nedir ? onu öğrenelim.

Router, bir çok bilgisayarın aynı ağa bağlamasını sağlayan bir cihazdır. İlk olarak sadece kablolu olan bu cihazlar sonrasında teknolojinin gelişimi ile birlikte kablosuz olarak bağlantı desteği de vermeye başladılar. Kablosuz router yardımı ile kablolu ağınızı hem kablolu hemde kablosuz olarak diğer bilgisayarlara dağıtabilirsiniz.

Dark RangeMAX WRT 302 Router Kurulumu için ilk olarak router cihazına bağlantı kurmamız gereklidir. Bu işlem için doğrudan Ethernet kablosuz ile kablolu bağlantı kurabilir veya kablosuz olarak bağlanarak ayarları yapılandırabilir siniz. Kablosuz bağlantı için bilgisayarımızın kablosuz ağlar alanında WRT302 ağını seçerek şifre kısmına 12345678 yazarak bağlanıyoruz.Dark RangeMAX WRT302 300Mbit Kablosuz Access Point KurulumuDark RangeMAX WRT302 300Mbit Kablosuz Access Point Kurulumu

Dark RangeMAX WRT302 arayüz ekranına ulaşarak kurulum adımlarına başlamak için bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak adres satırına 192.168.2.1 yazarak Enter tuşu ile giriş yapıyoruz.192Karşımıza kullanıcı adı ve şifre isteyen ekran gelecektir bu ekranda kullanıcı adı ve şifre kısımlarına küçük harflerle admin yazarak Oturum Açın butonu ile arayüze giriş yapıyoruz.Dark RangeMAX WRT 302 Router ve Repeater KurulumuDark RangeMAX WRT 302 Router ekranı aç açıldıktan sonra ekranın üst kısmında ki seçeneklerden çalışma tipini Router (Yönlendirici) olarak seçiyoruz. Sonrasında sayfanın altında gelen ekranda Ağ İsmi (SSID) yazan kısıma Türkçe karakter kullanmadan ve boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ adı yazıyoruz. Şifre kısmına Türkçe karakter kullanmadan ve boşluk bırakmadan en az sekiz en fazla altmış dört karakterden oluşan bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz. Bağlantı tipi bölümünü Otomatik (DHCP) olarak işaretleyerek modemin otomatik ip üretmesini sağlıyoruz. Son olarak Kaydet/Uygula butonuna basarak Dark RangeMAX WRT 302 Router kurulum işlemini tamamlamış oluyoruz. Kullanımını yapabilmek için Routerımızı yeniden başlattıktan sonra ana modeminizden gelen Ethernet kablosunu Dark RangeMAX WRT 302 Router ın arkasında yer alan WAN portuna takarak sinyal dağıtma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Oluşturduğunuz kablosuz ağ adı ve şifresi ile kablosuz kullanabilir ve ya Lan portları ile kablolu dağıtım yapabilirsiniz. Dark RangeMAX WRT 302 Router ve Repeater Kurulumu

Dark RangeMAX WRT 302 Repeater (Tekrarlayıcı) Kurulumu 

Repeater özelliği ile ana modem üzerinden almış olduğunuz kablosuz sinyali kablolu ve kablosuz olarak dağıtabilirsiniz. Router da sinyal dağıtımı için kablo bağlantısı gereklidir bu özellikte kablosuz sinyali sağlıklı bir şekilde dağıtabilirsiniz. Dark RangeMAX WRT 302 Repeater kurulumu için yazımızın başında da belirttiğimiz gibi arayüze bağlantı sağlayarak bu sefer çalışma tipini üst bölümden Repeater (Tekrarlayıcı) alanını seçiyoruz ve alt kısımda açılan ekranda kablosuz ağı alacağımız ana modemin bilgilerini giriş yaparak Repeaterın ana modeme  bağlanmasına yardımcı oluyoruz.

Lan İp Adresi > Ana modemin ip adresine göre ip verilmelidir. (Örnek: Airties için 192.168.2.2 gibi)

Lan Alt Ağ Maskesi > 255.255.255.0 ( Sabit olarak bu değer verilmektedir.)

Ağ İsmi (SSID) > Kablosuz Ağ Adı ( Türkçe Karakter kullanmadan ve boşluk bırakmadan kablosuz ağ adı yazıyoruz.)

Şifre > Kablosuz Ağ Şifresi ( Türkçe karakter kullanmadan ve boşluk bırakmadan en az sekiz en fazla altmış dört karakterden oluşan bir kablosuz ağ şifresi yazıyoruz.)

Uzak Ağ İsmi (SSID) > Ana Modem Kablosuz Ağ Adı ( Kablosuz sinyali alacağımız ana modemin kablosuz ağ adını yazıyoruz. Bu işlem için sa alt köşede yer alan Ağ Araştır butonunu kullanarak kablosuz ağını görüntüleyerek doğrudan seçebilirsiniz.)

Doğrulama ve Şifreleme > WPA 2 ( Ana modemin şifreleme tipi ile aynı olması gereklidir.)

WPA2 Şifreleme Tipi > AES ( Ana modemin şifreleme tipi ile aynı olması gereklidir.)

Şifre Tipi > Anahtar Parolası

Şifre > Ana Modem Kablosuz Ağ Şifresi Dark WRT 302 Repeater ın ana modeme bağlanması için bu şifre gereklidir ana modemde kullandığınız kablosuz ağ şifresini yazmalısınız.)

Olacak şekilde ayarları yapılandırdık tan sonra sayfanın al kısmında yer alan Kaydet/Uygula butonu ile ayarları kaydederek Dark WRT 302 Repeater kurulum işlemini tamamlamış oluyoruz. Kurulumdan sonra Repeater ı yeniden başlatarak belirlemiş olduğunuz kablosuz ağ adı ve şifresi ile kablosuz kullanabilir veya Lan portlarından kablolu bağlantı ile diğer bilgisayarlara internet sinyalini dağıtabilirsiniz.Dark RangeMAX WRT 302 Router ve Repeater Kurulumu

Harici Kontrol

Windows için En İyi 5 Ekran Kaydetme Programı

Windows için En İyi 5 Ekran Kaydetme Programı

Windows için birçok ekran kaydetme programı mevcut, fakat hepsi ücret bakımında aranılan özellikleri sunmuyor. Ekran kaydetme programları günümüzde oyuncular ve blogcular tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Ekran kaydetme programı ile, bilgisayar ekranınızda olan her şeyi kolayca kaydedebilirsiniz. Windows için en iyi ekran kaydetme programını arıyorsanız, doğru siteyi ziyaret ediyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir