Zyxel Prestige 661HW-61 Modem Kurulumu
Zyxel Prestige 661HW-61 Modem Kurulumu

Zyxel Prestige 661HW-61 Modem Kurulumu

Zyxel Prestige 661HW-61 Modem Kurulumu nasıl yapılır? Zyxel Prestige 661HW-61 modem ayarları nasıl yapılır? Zyxel Prestige 661HW-61 modem güncellemesi nasıl yapılır? Zyxel Prestige 661HW-61 modem şifresi nedir? Zyxel Prestige 661HW-61 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Zyxel Prestige 661HW-61 Modem arayüzüne nasıl giriş yapılır?

Modem kurulumunu gerçekleştirebilmeniz için servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kulanıcı adı ve şifre bilgisini almanız gerekiyor.Örnek olarak: modemkurulumu@ttnet / 123456 Öncelikle modem kablo bağlantılarını dikkatli bir şekilde yaparak modem üzerindeki ışıkların sabit olarak yanmasını bekliyoruz sonrasında bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşu ile modem arayüzü sayfasını açıyoruz.

Açılan ekranda Password bölümüne 1234 yazarak Login butonuna tıklayıp giriş yapıyoruz.

( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Zyxel Prestige 661HW-61 Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

1

Açılan sayfada modem arayüz giriş şifresini değiştirebileceğiniz bir bölüm gelecektir.Bu bölümde modem arayüz giriş şifrenizi değiştirmenizi önermiyoruz.Bu şifrenin daha sonra unutulmaması için varsayılan şifreyi kullanmanızda fayda var.Yeni şifre belirlemek istemiyorsanız İgnore butonuna tıklayıp devam edelim.

2

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan kategorilerden Wizard Setup sekmesine tıklayarak modem ayarlarını yapılandıracağımız sayfayı açıyoruz.

3

Bu bölümde ise ATM PVC ayarları olarak adlandırdığımız VPI:8 VCI:35 olarak belirleyip diğer ayarları resimde görüldüğü gibi belirledikten sonra en altta bulunan Next butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

4

Açılan bir sonraki sayfada servis sağlayıcınızın(ttnet,vodafone,superonline) size vermiş olduğu kullanıcı adı şifre bilgisini yazacağımız bölüme giriş yapıyoruz.Bu bölümde User Name yazan bölüme servis sağlayıcınızın(ttnet,vodafone,superonline) size vermiş olduğu kullanıcı adını Password bölümüne ise yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi yazarak,diğer ayarları ise aşağıdaki resimde görüldüğü gibi belirleyip en altta bulunan Next butonuna basıp devam edelim.

5

Bu bölümde ise yapmış olduğumuz ayarların özet sayfası açılacaktır.Buradan yapmış olduğunuz ayarları doğruladıktan sonra en altta bulunan Save Settings butonuna basarak ayarları kaydedelim.

6

Son olarak kurulum adımlarını doğru bir şekilde tamamladıktan sonra Start Diagnose butonuna tıkladıktan sonra sayfa içerisinde PASS ibaresini gördüysek eğer modem kurulumu tamamlanmış demektir.İnternete giriş yapabilirsiniz.

8

Kurulum adımlarını doğru olarak yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir