ZTE ZXHN H267N Modem Kurulumu
ZTE ZXHN H267N Modem Kurulumu

ZTE ZXHN H267N Modem Kurulumu

ZTE ZXHN H267N Modem Kurulumu nasıl yapılır? ZTE ZXHN H267N Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? ZTE H267N modem ayarları nasıl yapılır? ZTE ZXHN H267N Modem güncellemesi nasıl yapılır? ZTE ZXHN H267N Modem şifresi nedir? ZTE ZXHN H267N Modem arayüzüne nasıl giriş yapılır?

Modem kurulumunu gerçekleştirebilmeniz için servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kulanıcı adı ve şifre bilgisini almanız gerekiyor.Örnek olarak: modemkurulumu@ttnet / 123456 Öncelikle modem kablo bağlantılarını dikkatli bir şekilde yaparak modem üzerindeki ışıkların sabit olarak yanmasını bekliyoruz sonrasında bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.1.1  yazıp Enter tuşu ile modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

Modem arayüzü sayfası açıldığında kullanıcı adı: admin  şifre: admin veya ttnet yazarak Login butonuna tıklayıp giriş yapıyoruz.

( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan ZTE ZXHN H267N Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

zte1

Kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıp giriş yaptıktan sonra karşımıza modem arayüzü bağlantı bilgi sayfası açılacaktır.Açılan sayfada yukarıda bulunan kategorilerden İnternet sekmesine tıklayarak bağlantı ayarları sayfasına giriş yapıyoruz.

zte2

İnternet sekmesine tıkladıktan sonra sol tarafta bulunan seçenekler açılacaktır.Sol taraftaki kategorilerden WAN sekmesine tıklıyoruz ardından açılan sayfada İnternet yazısının hemen altında bulunan DSL seçeneğine tıklayarak kullanıcı adı şifre bilgisini yazacağımız sayfaya giriş yapıyoruz.
zte3

Bu aşamada dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunmakta.DSL sekmesine tıkladığımızda karşımıza kullanıcı adı şifre bilgisini yazabilmemiz için bir bölüm açılacaktır.Açılan sayfada ise ADSL veya VDSL olarak tercih edilen bağlantı türleri bulunmak.Kullanmış olduğunuz modem VDSL özelliği bulunan bir modem olduğundan kaynaklı VDSL kurulumu yapabiliyorsunuz.Eğer ADSL bağlantınız mevcut ise aşağıda belirtilen resimdeki gibi örnek olarak Turknet_ADSL seçeneğinin üzerine tıklayarak kullanıcı bilgilerimizi yazacağımız bölümü açıyoruz.

Açılan sayfada ise parametre ayarları olarak adlandırdığımız VPI:8  VCI:35 olarak belirliyoruz.Burada yapılması gereken ayarlar aşağıdaki resimde belirtilmiştir.Diğer ayarlarınızında yapılandırılmadığını düşünüyorsanız resimdeki ayarları kontrol ederek ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.PPP bölümünde yer alan Username ve Password bölümlerine hizmet aldığınız servis sağlayıcınızın(ttnet,vodafone,superonline v.b.) size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini doğru bir şekilde yazmanız gerekiyor.Örnek olarak belirtirsek eğer; Username: modemkurulumu@ttnet  Password: 1234567 bu şekilde size verilen bilgileri ilgili bölümlere yazarak en altta bulunan Apply butonuna basıp ayarlarımızı kaydediyoruz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgisini doğru bir şekilde yazdığınızdan eminseniz eğer modem kurulumunuz tamamlanmış demektir.

zte4

Kurulum adımlarını doğru olarak yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir