Airties RT 206 Port Yönlendirme ve Modem Ayarları
Airties RT 206 Port Yönlendirme ve Modem Ayarları

Airties RT 206 Port Yönlendirme ve Modem Ayarları

Airties RT 206 Port Yönlendirme ve Modem Ayarları, Airties RT 206 Port Açma, Airties RT 206 MAC Filtreleme, Airties RT 206 MAC Filtreleme Ayarları, Airties RT 206 Mod Ayarı – ADSL Işığı Sık Sık Sönüyor Sorunu, Airties RT 206 Mod Ayarı – ADSL Işığı Sık Sık Sönüyor Sorunu Nasıl Çözülür, Airties RT 206 Yazılım Güncelleme, Airties RT 206 Firmware Yükleme, Airties Yazılım Güncelleme, Airties Port Açma,  

Airties Rt 206 Port Yönlendirme işlemine başlamak için modem arayüzüne giriş yapıyoruz bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak sayfanın üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.2.1 yazarak Enter tuşu ile giriş yapıyoruz.192Karşımıza Airties RT 206 Modem arayüz giriş ekranı gelecektir bu ekranda sadece şifre ekranı geldi takdirde boş bırakarak TAMAM butonu ile giriş yapıyoruz, Kullanıcı adı ve Şifre ekranı ile karşılaştığımızda Kullanıcı adı kısmına admin, şifre kısmına ise ttnet yada 1234 yazarak TAMAM butonu ile modem arayüzüne giriş yapıyoruz. Airties RT 206 Port Yönlendirme ve Modem AyarlarıAirties RT 206 Port Yönlendirme ayarlarını yapmak için modem ara yüzünde sayfanın sol kısmından “NAT” kısmına tıklayarak açılan alt menüde “Port Yönlendirme” alanına tıklıyoruz. Port yönlendirme menüsünde, daha önce cihazınızda oluşturduğunuz port yönlendirme kurallarının bir listesini görünecektir. İlk defa port yönlendirme işlemi yapıyorsanız bu liste boş olarak gelecektir. Gelen ekranda Yeni butonuna tıklıyoruz.Airties RT 206 Port Yönlendirme ve Modem AyarlarıAçılan sayfada üst kısmında, oluşturulacak kural ve kuralın uygulanacağı istemci ve PC’ ler ile ilgili kısımları yapılandırmamız gereklidir;

Kural Adı: Yeni bir kural eklemek için kural ismi yazıyoruz. (örnek:cam)

WAN Arabirimi: VC1 olarak seçilmelidir.

 İstemci Seçiniz: Bu alan port yönlendirmesini yapacağımız LAN istemcilerini belirtmek için kullanacağımız bölümdür. Bu alanda Mevcut LAN İstemciler alanından bir istemci IP adresisi seçerek Ekle butonuna basarak ekleme yapabilir veya Yeni IP Adresi alanına manuel olarak bir istemci IP adresi yazarak Ekle butonuna tıklayarak ekleme işlemini yapabiliriz. Belirtilen iki yöntemde de Seçili olan İstemci IP si alanına belirlediğimiz IP adresi gelecektir.Airties RT 206 Port Yönlendirme ve Modem AyarlarıSayfayı aşağıya doğru kaydırdığımız takdirde;

Uygulama Adı alanına tanımlayacağınız port yönlendirme kuralı için bir isim yazıyoruz.

TCP portları alanına uygulamanın WAN (Geniş ağ) ve LAN (Yerel ağ) için TCP port numaralarını yazıyoruz. (WAN ve LAN port numaraları genel olarak aynıdır açılacak olan port numaraları uygulama üreticisi tarafından belirlemektedir.)

UDP portları alanına uygulamanın WAN (Geniş ağ) ve LAN (Yerel ağ) için UDP port numaralarını yazıyoruz. (WAN ve LAN port numaraları genel olarak aynıdır açılacak olan port numaraları uygulama üreticisi tarafından belirlemektedir.) Uygulama için girmiş olduğunuz bilgiler aşağıda görünecektir.

Port yönlendirmesini yapacağımız uygulama, sayfanın sol tarafında bulunan uygulama listesinde mevcut ise o kısımdan seçilerek Ekle butonuna tıklanarak eklenebilir. Seçilen uygulamanın port bilgileri otomatik olarak eklenecektir. Belirtildiği şekilde ayarları yapılandırdık tan sonra sayfanın alt kısmında yer alan Kaydet butonu ile ayarları kaydediyoruz.Airties RT 206 Port Yönlendirme ve Modem AyarlarıPort Yönlendirme ayarlarını kaydettikten sonra gelen ekranda yaptığımız Port yönlendirme işlemi ile ilgili bilgilerin yer aldığı ekranı göreceğiz. Bu ekranda bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra üst kısmında bulunan Port Yönlendirme Etkin seçeneğini işaretleyerek alt kısımdaki Kaydet butonu ile ayarları kaydederek Airties RT 206 Port Yönlendirme işlemini başarılı bir şekilde tamamlıyoruz.Airties RT 206 Port Yönlendirme ve Modem Ayarları

Airties RT 206 MAC Filtreleme

Airties RT 206 MAC Filtreleme işlemini gerçekleştirmek için modemin sol kısmında yer alan menüden KABLOSUZ seçeneğine tıklayarak açılan alt menüden MAC Filtreleme alanına tıklıyoruz. Gelen ekranda MAC Filtreleme Etkin ve Sadece Listedeki MAC Adreslerini Engelle kutucuklarını seçiyoruz. Kablosuz ağınıza erişimini engellemek istediğiniz cihazların MAC adreslerini Yeni MAC Adresi alanına yazarak veya Mevcut LAN İstemcileri listesinde bulunuyor ise buradan seçerek Ekle butonuna basıyoruz ve engellemek istediğimiz istemcileri engellenecekler listesine ekledikten sonra Kaydet tuşuna girmiş olduğumuz MAC adreslerini kaydediyoruz.

Harici olarak yerel kablosuz ağınıza erişmesine izin vereceğiniz cihazların MAC adreslerini girmek ve geri kalan tüm cihazları engellemek için ise Sadece Listedeki MAC Adreslerini Engelle seçeneği yerine Sadece Listedeki MAC Adreslerini Kabul Et seçeneğini seçerek giriş yapmanız gereklidir.

Airties Rt 206 Port Yönlendirme ve Modem Ayarları

 

Airties RT 206 Mod Ayarı – ADSL Işığı Sık Sık Sönüyor Sorunu

Bu  işlemi gerçekleştirmek için Airties RT 206 Modemi ethernet kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Modeminin arayüzünde sol kısımdaki menüden ADSL ya da İNTERNET seçeneğine tıklayarak açılan alt menüden ADSL Modu ve Mod Ayarı ve ya Gelişmiş butonlarına tıklıyoruz. Gelen ekranda işaretli seçeneklerin onaylarını kaldırarak  yalnız Dmt ve ADSL2+ (ADSL2plus) seçeneklerini işaretleyerek Kaydet butonuna tıklıyoruz.Airties Rt 206 Port Yönlendirme ve Modem AyarlarıModeminizi ayarları yapılandırdık tan sonra bu şekilde kullanmaya devam edin sorunun tekrarlanması halinde ADSL hizmeti almış olduğunuz servis sağlayıcısı ile irtibat kurunuz.

Airties RT 206 Yazılım Güncelleme

Airties RT 206 Yazılım Güncelleme işlemi modeminizin performanslı çalışması , yazılım kaynaklı sorunların giderilmesi için tercih edilen bir yöntemdir. Basit olan firmware güncellemesi modeminizin ayarlarında bir değişikliğe neden olmaz ve yeniden kurulum yapmanızı gerektirmez. İlk olarak modeminizin güncel  Firmware dosyasını temin ediyorsunuz ve sonrasında modemin arayüz ekranında sol kısmımda yer alan menüden ARAÇLAR menüsüne tıklayarak açılan alt menüden Yazılım Güncellemesi seçeneğini seçiyoruz.

Gelen Firmware Güncelle ekranında Gözat seçeneğine tıklıyoruz ve açılan pencerede temin ettiğiniz en güncel modem firmware dosyasını seçerek Güncelle butonuna basarak Airties RT 206 Kablosuz Modemimizi güncelliyoruz.Airties Rt 206 Port Yönlendirme ve Modem Ayarları

Firmware dosyası başarıyla yüklendikten sonra modem otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Güncellemeden kaynaklı modem olan bağlantımız kesilecek ve herhangi bir ayar yapmak için modeme tekrar bağlanmanız gerekecektir.

Güncelleme sırasında modemin elektrik bağlantısının kesilmemesi çok önemlidir! Bu işlem sonrasında yapılacak olan hatalı işlem modeminizin tamamen yanmasına neden olabilir. Doğabilecek olumsuz durumlardan sitemiz sorumlu değildir. 

 

 

Harici Kontrol

Windows için En İyi 5 Ekran Kaydetme Programı

Windows için En İyi 5 Ekran Kaydetme Programı

Windows için birçok ekran kaydetme programı mevcut, fakat hepsi ücret bakımında aranılan özellikleri sunmuyor. Ekran kaydetme programları günümüzde oyuncular ve blogcular tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Ekran kaydetme programı ile, bilgisayar ekranınızda olan her şeyi kolayca kaydedebilirsiniz. Windows için en iyi ekran kaydetme programını arıyorsanız, doğru siteyi ziyaret ediyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir