Windows için En İyi 5 Ekran Kaydetme Programı
Windows için En İyi 5 Ekran Kaydetme Programı

Windows için En İyi 5 Ekran Kaydetme Programı

Windows için En İyi 5 Ekran Kaydetme Program  

Oyunda veya Windows’ta kaydettiğiniz ders videolarının ekran görüntülerini alabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bir ekran kaydedici kullanılmalıdır. Kullandığınız yazılımın özellikleri, aldığınız ekran kaydının kalitesini büyük ölçüde etkileyecektir. En iyi ekran kaydediciler hangileridir?

YouTube için oyunlarda veya video derslerde özel anları kaydetmemiz gerekebilir. Bu durumlarda, PC ekranını kaydetmek için bir programa ihtiyacımız olacak. Windows ve Mac için birçok ücretsiz / ücretli kayıt yazılımı bulunmaktadır. Bir ekran kaydediciden beklediğimiz ilk şey, genellikle ücretsiz olmasıdır.

Piyasadaki birçok program ücretli olsa da, bir şekilde ücretsiz kullanıma da izin verilebilir. Tabii ki, bunlar çoğunlukla deneme sürümleridir. Ek olarak, masaüstü seslerinin sorunsuz bir şekilde kaydedilmesi beklenmektedir.

1-Ezvid

Ezvid, filmler ve slayt gösterileri oluşturmanıza ve yapılan filmleri ve slayt gösterilerini Youtube’a yüklemenize olanak tanıyan güvenilir bir yardımcı programdır. Son derece basit kontrolleri ve kullanıcı arayüzü ile Ezvid kullanılabilir. Ezvid ile tek bir tıklama ile video ve resimlerinizin altında bilgisayarı otomatik olarak oynatabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Ardından, slayt gösterilerinizi ihtiyacınız olan yazı tipleri ve müzikle geliştirebilirsiniz.

2- Windows Oyun Çubuğu

Üçüncü taraf bir programa ihtiyaç duymadan Windows 10’un ekran videolarını ve ekran görüntülerini yakalamanıza olanak tanıyan ekran kayıt özelliği, sahip olmadığı halde herhangi bir ek program olmadan işlemlerinizi kaydetmenize izin verdiği için dikkat çekicidir. çok sayıda video ve resim ayarı. Aynı zamanda, ekran kayıt özelliğini Microsoft hesabınız üzerinden Xbox oyun konsolunuza entegre edebilir ve bağlayabilirsiniz.

Windows 10’da bir ekranı nasıl kaydederim?

Windows 10’da ekran kaydetmek için Windows tuşu + G tuş kombinasyonuna basmanız gerekir. Bu tuş kombinasyonuna basmak kayıt ekranını açacaktır. Kayıt ekranını açtıktan sonra, ekran kayıt özelliğinin etkinleştirilmesini onaylamanız istenecektir. Onaylandıktan sonra, görüntülenen şeridin ekran görüntülerini ve videolarını çekebilirsiniz. Bu fonksiyon ile ekran çözünürlüğüne göre yaptığınız kayıtlar video klasöründeki kayıtlı alana kaydedilir.

3- Bandicam

Bandicam, bilgisayarınızın ekranındaki her şeyi yüksek kaliteli video olarak kaydedebilen Windows için hafif bir ekran kaydedicidir. Ayrıca PC ekranınızda belirli bir alanı kaydedebilir veya DirectX / OpenGL / Vulkan grafik teknolojilerini kullanarak bir oyun kaydedebilirsiniz. Bandicam, performansınızı yüksek bir sıkıştırma oranıyla kaydetmenizi sağlar. Video kalitesi, orijinale yakın kalırken, benzer özelliklere sahip diğer kayıt yazılımlarından çok daha iyi performans gösterir.

4- Camtasia

Camtasia Studio, görsel iletişim şirketi TechSmith tarafından geliştirilmiştir. Camtasia Studio, bağımsız bir program değildir; bir program koleksiyonudur. Bir video eğitiminin hazırlanmasında kullanılan Camtasia Studio, tüm ekranı, belirli bir alanı veya seçilen bir pencerenin içeriğini kaydetmenize olanak tanır (pencereyi seçerek açtığınızda menüleri ve kenarları kaydedemezsiniz). , ardından ses (kayıt sırasında da ses alabilirsiniz), resim, metin, otomatik tarih. Saatler, zamanlar ve semboller ekleyebilir, gereksiz parçaları kaldırabilir ve CD’lerle çalışmak için dersler hazırlayabilirsiniz. Ders birden fazla videodan oluşuyorsa, kodlanmamış menüyü hazırlamak için Camtasia Studio’daki MenuMaker yazılımını kullanabilirsiniz. CD takıldığında menü otomatik olarak görüntülenir ve kullanıcı istenen antrenmanı görüntüleyebilir.

5-TinyTake

Web kamerası ve masaüstü görüntüleri alabilen TinyTake, oyunları desteklemez. Kaydetmek için, Kaydet düğmesine tıklayın ve ekranda bir alan seçin veya Ctrl + R klavye kısayolunu kullanın. Program videolarınıza filigran eklemiyor, ancak yalnızca 5 dakikalık bir süre sınırı sunuyor. Bu sürenin çoğu insan için oldukça kısa olacağına şüphe yok. Yakalandıktan sonra videoyu önizleyebilir ve sabit sürücünüze, YouTube’a veya TinyTake’in kendi bulut depolama hizmetine yükleyebilirsiniz. Bu bulut hizmeti de size 2 GB verir. Daha fazla video açıklama aracı ve özelliği almak için ücretli sürüme geçmeniz gerekir. TinyTake hem Windows hem de MacOS ile uyumludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir