ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz Modem Kurulumu
ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz Modem Kurulumu

ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz Modem Kurulumu

ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz Modem Kurulumu, ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz Modem Kurulumu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz Modem Kurulumu Hakkında Bilinmeyenler, ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz Modem Kurulumu Adımları Resimli Anlatım, P-660HNU-F1 ADSL Modem Kurulumu 

ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Adsl Kablosuz Modem Kurulumu işlemine başlamak için öncelikle modem kablo bağlantılarını doğru olarak yapmamız gereklidir. Modemin elektrik ve ana hat bağlantısını gerçekleştirdikten sonra Ethernet kablosuz yardımı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.Modem üzerinde yer alan ışıklar sabit olarak yandıktan sonra modem kurulum işlemi için hazır demektir. Bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak sayfanın üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazarak Enter tuşu ile giriş yapıyoruz.192

Karşımıza ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz Modemin girişi için Kullanıcı Adı ve Şifre isteyen ekranı gelecektir bu ekranda Kullanıcı Adı kısmına admin, şifre kısmına 1234 yazarak Giriş butonuna basarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz.Açılan sayfanın alt kısmında yer alan seçeneklerden Ağ Ayarları kısmına tıklayarak Genişbant seçeneğini seçiyoruz.

Açılan sayfada İnternet Kurulumu bölümündeki ADSLWAN seçeneğinin sağ tarafında yer alan Düzenle simgesine tıklıyoruz.Adsl Ayarlarını gerçekleştireceğimiz ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz Modem Ekranına ulaştıktan sonra sayfada WanHizmet Tipi Seçeneğini Ethernet(PPPoE) seçiyoruz ve VPI kısmına 8, VCI kısmına 35 yazıyoruz.Sayfayı aşağı doğru kaydırarak Kapsülleme Modu yazan kısmı LLC/SNAP-BRİDGİNG olarak seçtikten sonra PPP Bilgisi yazan kısımdaki PPP Kullanıcı Adı na internet servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz Adsl Kullanıcı adı sonuna @ttnet gibi domain kısmını da ekleyerek yazıyoruz. PPP Parola yazan bölüme de yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazarak UYGULA butonu ile yaptığımız ayarları kaydediyoruz ve Kablosuz ayarlar kısmına geçiyoruz.

KZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz ayarlarını yapmak için sayfanın alt kısmında yer alan  Ayarları seçeneğine tıklayarak bu defa Kablosuz seçeneğini seçiyoruz. Açılan sayfada Genel sekmesinin alt kısmında Kablosuz Lan Etkinleştir seçeneğini aktifleştiriyoruz. Kablosuz Ağ Aıd (SSID) yazan kısıma Türkçe karakter kullanmadan ve boşluk bırakmamaya özen göstererek bir kablosuz ağ adı belirliyoruz. Mod Seçimi kısmını 802.11 b/g/n olarak seçtikten sonra hemen alt kısmında yer alan Tarama butonu ile kablosuz kanal seçimini yapıyoruz.

Sayfayı aşağı doğru kaydırarak Güvenlik Modu yazan kısımı WPA2-PSK olarak seçtikten sonra Ön Paylaşımlı Anahtar kısımına en az 8 en fazla 64 karakterden oluşan Türkçe karakter kullanmadan bir kablosuz ağ şifresi yazarak sayfanın sağ alt kısmında yer alan UYGULA butonuna tıklayarak ayarları kaydediyoruz. ZyXEL P-660HNU-F1 300 Mbps Kablosuz ADSL Modem Kurulumu işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız.

Kurulum adımlarını gerçekleştirdiğiniz takdirde internet bağlantısı kuramıyorsanız internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcısı ile irtibat kurmanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir