E-Con Modem Kurulumu Resimli Anlatım
E-Con Modem Kurulumu Resimli Anlatım

E-Con Modem Kurulumu Resimli Anlatım

E-Con modem kurulumu nasıl yapılır? E-Con modem internet ayarları nasıl yapılır? E-Con modem şifresi nedir? E-Con modem güncellemesi nasıl yapılır? E-Con modem ayarları nasıl yapılır?

E-Con Modem Kurulumu nasıl yapılır resimli anlatım ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. İlk olarak modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapıyoruz ve modem üzerindeki ışıkların sabitlenmesini bekliyoruz.Modem üzerinde bulunan ADSL/DSL ışığı sabit bir şekilde yanıyorsa eğer modem kurulumu yapabiliriz.

Modem ışıkları sabitlendikten sonra modemin kablo ile bağlı olduğu bilgisayardan boş bir internet sayfası açarak sayfanın üst kısmındaki adres satırına 10.0.0.2 yazarak enter tuşu ile giriş yapıyoruz.                                   10.0.0.2Karşımıza kullanıcı adı ve şifre isteyen ekran çıkacaktır kullanıcı adına küçük harflerle admin, şifre kısmına da epicrouter yazarak Tamam  butonu ile modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

( Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan E-Con Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)ECON_ADSL_USB-1Modem arayüz sayfası açıldıktan sonra sol kısımda bulunan Configuraion seçeneğinin altından WAN yazan kısmı seçerek giriş yapıyoruz.
ECON_ADSL_USB-2Karşımıza gelen ekranda Adapter yazan kısmı Pvc0 olarak seçip Submit butonuna tıklayıp devam ediyoruz.ECON_ADSL_USB-3Bu bölümde ise Encapsulation yazan değeri PPPoE LLC olarak belirleyelim.Hemen altında bulunan ATM ayarları olarak adlandırılan bölümde VPI:8 VCI:35 Service Kategory: UBR olması gerekiyor.Belirtilen ayarları yapılandırdıktan sonra servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgisini sayfanın hemen sağında bulunan PPP bölümünde Service Name bölümüne servis sağlayıcınızın adızını yazabilirsiniz.(örn: Turk Telekom,vodafone,superonline). Hemen altında bulunan Username bölümüne servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adını,Password bölümüne ise yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi yazıp en altta bulunan Submit butonuna basarak ayarları kaydedelim.
ECON_ADSL_USB-4Burada dikkat edilmesi gereken ince bir ayrıntı bulunmakta ayarları kaydetmek için Submit butonunu hemen altında Save Configuration yazısı çıkacaktır bu kısıma tıklayarak yapmış olduğumuz ayarların kaydetme işlemini onaylıyoruz.ECON_ADSL_USB-5Son olarak modemi yeniden başlatacağını gösteren bir ekran gelecektir Tamam butonu ile burayı onaylıyoruz.ECON_ADSL_USB-6Ekranda Done yazısını gördüğünüz zaman kurulum işlemi tamamlanmış demektir.Kurulum sayfası içerisinde servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu bilgileri eksiksiz doğru bir şekilde yazdıysanız eğer internete giriş sağlayabilirsiniz.ECON_ADSL_USB-7

 

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde bağlantı kuramıyorsanız internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcısı ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir