Huawei HG658v2 (Superonline) Modem Kurulumu Kablosuz Ayarları
Huawei HG658v2 (Superonline) Modem Kurulumu Kablosuz Ayarları

Huawei HG658v2 (Superonline) Modem Kurulumu Kablosuz Ayarları

Huawei HG658v2 (Superonline) Modem Kurulumu nasıl yapılır? Huawei HG658v2 (Superonline) modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Huawei HG658v2 (Superonline) modem şifresi nedir? Huawei HG658v2 (Superonline) modem ayarları nasıl yapılır? Huawei HG658v2 (Superonline) modem güncellemesi nasıl yapılır?

Modem kurulumunu gerçekleştirebilmeniz için servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kulanıcı adı ve şifre bilgisini almanız gerekiyor.Örnek olarak: modemkurulumu@ttnet / 123456 Öncelikle modem kablo bağlantılarını dikkatli bir şekilde yaparak modem üzerindeki ışıkların sabit olarak yanmasını bekliyoruz sonrasında bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşu ile modem arayüzü sayfasını açıyoruz.

hg6581

Kullanıcı adı bölümüne admin şifre bölümüne ise superonline yazarak Oturum aç butonuna tıklayıp giriş yapıyoruz.

( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Huawei HG658v2 (Superonline) Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

hg6582

Oturum Aç butonuna tıkladıktan sonra karşımıza modem arayüzü giriş şifresini değiştirebileceğimiz bir bölüm açılacaktır.Bu bölümü İptal butonuna basarak geçelim.Şifre değiştirme işlemini daha sonra unutmamanız için değiştirmemenizi öneriyoruz.

hg6583

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptığımızda yukarıda bulunan kategorilerden İnternet sekmesine tıklayarak modem ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

hg6584

İnternet sekmesine tıkladıktan sonra sol tarafta seçenekler açılacaktır.Sol tarafta bulunan seçeneklerden İnternet Ayarları sekmesine tıklıyoruz.Açılan sayfada WAN_INTERNET_AD seçeneğine tıklayarak hemen altında açılan Düzenle butonuna tıklıyoruz.İnternet Hesabı yazan bölüme servis sağlayıcınızın (superonline,ttnet,vodafone,) size vermiş olduğu kullanıcı adını, İnternet Şifresi bölümüne ise yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi yazarak hemen altında bulunan Kaydet butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz.Modem kurulumunuz tamamlanmış demektir.Kullanıcı adı şifre bilgisini doğru bir şekilde yazdığınız takdirde internete giriş yapabilirsiniz.Kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için bir sonraki resime göz atalım.

hg6585

Kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için yukarıdaki seçeneklerden Yerel Ağ sekmesine tıklayın.Sol tarafta açılan kategorilerden Kablosuz Ağ Ayarları seçeneğine tıklayalım.Açılan sayfada Kablosuz Ağ Şifreleme sekmesine tıklayarak kablosuz ayarları yapılandıracağımız bölümü açıyoruz.

hg6586

Bu bölümde ise Kablosuz Ağ Adı yazan bölüme kablosuz ağ (Wi-Fi) ismini Türkçe karakter içermeyecek şekilde boşluk bırakmadan belirleyelim.SSID Etkinleştir yazısını işaretleyip etkinleştirelim.Kablosuz Şifresi bölümüne ise kablosuz ağ (Wi-Fi) şifresini Türkçe karakter içermeyecek şekilde boşluk bırakmadan en az 8 karakter olacak şekilde yazıp en altta bulunan Kaydet butonuna basalım.

hg6587

Kaydet butonuna bastıktan sonra Sunuluyor… Lütfen bekleyin. yazısını gördüyseniz eğer kablosuz ayarlarınız kaydedilmiş demektir.Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptıysanız eğer,yeni belirlediniz kablosuz ağ adı ve şifrenizle internete giriş yapabilirsiniz.

hg6588

Kurulum adımlarını doğru olarak yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Bir Yorum

  1. we are in a very good position. Chelsea needs a draw to go through and juve needs a win. This means they will attack hard which should open them up a bit moel.Repry

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir