Philips SNA6500 Modem Kurulumu
Philips SNA6500 Modem Kurulumu Kablosuz Ayarları

Philips SNA6500 Modem Kurulumu

Philips SNA6500 Modem Kurulumu nasıl yapılır? Philips SNA6500 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Philips SNA6500 Modem şifresi nedir? Philips SNA6500 Modem arayüzüne nasıl yapılır? Philips SNA6500 Modem internet ayarları nasıl yapılır? Philips SNA6500 Modem güncellemesi nasıl yapılır?

Öncelikle modemin bağlantılarını doğru bir şekilde yaptığımızdan emin olmamız gerekiyor.Modemin elektrik adaptörünü takalım sonrasında ana hattan gelen telefon kablosunu modemin DSL girişine takarak arka kısımda yer alan anahtarı “1” konumuna yani açık konuma getiriyoruz.Sağlıklı bir kurulum için modem ile bilgisayarımız arasına Ethernet kablo bağlantısını kurmamız gerekiyor. Modem üzerinde POWER ve XDSL ışıkları sabit yanıyor ise modem kurulum için hazır demektir.

Bilgisayarımızdan açmış olduğumuz boş bir internet sayfanın adres satırına 192.168.2.1 adresini yazarak giriş yapıyoruz karşımıza çıkan şifre ekranına admin yazarak yada boş bırakarak Login butonu ile giriş yapıyoruz.

( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Philips SNA6500 Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Modem arayüz sayfası açıldıktan sonra sol tarafta bulunan kategorilerden Kurulum Sihirbazı seçeneğine tıklayıp giriş yapalım.Karşımıza çıkan 1. Başlangıç ekranında sol alt kösedeki Next botunu ile bir sonraki sayfaya geçiyoruz.Açılan sayfamız 2.Kablosuz Ayarlar bu sayfada Kablosuz Network Adı na Türkçe karakter kullanmadan bir Kablosuz Ağ Adı belirliyoruz Kablosuz Network Adı YayınıAKTİF olarak seçiyoruz, Wİ-Fİ Kanal numarasını “6” olarak seçtikten sonra NEXT butonuna tıklıyoruz.Sonraki adımda 3.ADSL Ayarları sayfasına geçiyoruz, bu sayfada ayarları resimde yer aldığı gibi yapılandırarak Kullanıcı Adı ve Şifre kısmına servis sağlayıcımızdan almış olduğumuz  ADSL Kullanıcı Adı ve Adsl Kullanıcı Şifresini yazdıktan sonra NEXT butonu ile bir sonraki sayfaya devam ediyoruz.Son olarak 4.Onayla sayfasından ayarların kontrolünü yaparak AYARLARI KAYDET butonu ile ayarları kaydediyoruz.Veriler Kaydediliyor ekranını karşımıza çıktıysa kurulum işlemi tamamlanmış demektir.Servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu bilgileri doğru bir şekilde yazdıysanız eğer internete giriş sağlayabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde bağlantı kuramıyorsanız servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir