Pikatel Combomax Modem Kurulumu
Pikatel Combomax Modem Kurulumu

Pikatel Combomax Modem Kurulumu

Pikatel Combomax Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? Pikatel Combomax Modem Kurulumu Yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Pikatel Combomax Modem şifresi nedir? Pikatel Combomax Modem Kurulumu yapılırken yapılacak işlemler hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

İlk olarak modem bağlantılarını doğru olarak yaptığımızdan emin olmamız olmamız gerekiyor.Modemi elektrik adaptörüne bağlıyoruz duvardan gelen telefon kablosunu modemin DSL girişine takıyoruz ve son olarak Ethernet kablosu ile bilgisayar bağlantısını sağlıyoruz modem üzerindeki POWER, ADSL ve Ethernet ışıkları yanıyor ise modem kurulum için hazır demektir.

Bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak adres satırına 192.168.1.1 yazıp giriş yapıyoruz.

User name ve Password yazan bir ekran çıkacak karşımıza admin ve ttnet veya password yazarak OK butonu ile giriş yapıyoruz.

( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Pikatel Combomax Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Açılan sayfada sol kısımdaki menüden Gelişmiş Kurulum seçeneğine tıklayarak hemen altında yer alan WAN(İnternet) seçeneğine tıklıyoruz, gelen ekranda sağ kısımda ki Ayarla butonuna ile ayarları yapmaya başlıyoruz.ATM PVC Ayarları sayfası çıkacaktır bu sayfada VPI8, VCI 35 olarak yazdıktan sonra alt kısımdaki İleri butonu ile sonraki sayfaya geçiyoruz.Bağlantı Tipi sayfası açılacak bu ekranda PPP over Ethernet (PPPoE) seçeneğini seçerek İleri butonuyla geçiyoruz.PPP Kullanıcı Adı ve Parola ekranı açılacaktır bu sayfada PPP Kullanıcı Adı yazan yere Adsl kullanıcı adıPPP Parola yazan yere Adsl Kullanıcı Şifresi ve PPPoE Servis Adı yazan yere ise servis sağlayıcısının adını yazdıktan sonra İleri  butonu ile geçiyoruz.NAT Ayarları sayfası açılacaktır NAT, Güvenlik Duvarı ve WAN Servislerini etkinleştir kutucuklarını işaretleyerek İleri butonu ile geçiyoruz.

İnternet (WAN) Kurulumu – Özet sayfasından değerleri kontrol ederek Kaydet butonu ile ayarları kaydediyoruz.Ekran tekrar İnternet (WAN) Kurulum sayfasına gelecektir bu sayfadan Kaydet/Yeniden Başlat butonuna tıklayarak kurulum işlemini tamamlıyoruz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde bağlantı kuramıyorsanız servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir