Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 port Kablosuz Modem Kurulumu
Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 port Kablosuz Modem Kurulumu

Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem Kurulumu

Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ? Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem Kurulumu Hakkında Bilinmeyenler, Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem Kurulumu Resimli Anlatım, Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem Kurulumu yapılması için gerekler, Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Modem Kurulumu

Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem Kurulumuna başlamak için modem kablo bağlantılarını yaptıktan sonra modem üzerindeki ışıkların sabitlenmesini bekliyoruz. Modem üzerindeki ışıklar sabitlendikten sonra internet arayüzünden kurulum yapmak için, tarayıcınızı açarak adres satırına http://192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basıyoruz.

Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuAçılan ekranda Kullanıcı Adı kısmına admin , Şifre kısmına ise ttnet, admin veya password yazarak  Tamam butonuna basıyoruz.

Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuBir sonraki ekran sizden, modeme erişim için yeni şifre belirlemeniz isteyecektir. Bu ekranda ilgili kısımlara yeni şifre yazarak Kaydet/Uygula butonuna basıyoruz. Şifre belirlemek istemiyorsanız Değiştirmeden Geçiniz butonuna basarak geçiyoruz.Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuKarşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Buradan Gelişmiş Kurulum menüsüne tıklıyoruz.Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuGelişmiş Kurulum menüsüne tıkladığınızda WAN(Internet) kurulumu menüsü açılacaktır. Ekranın sağ tarafında yer alan Ayarla butonuna tıklıyoruz.Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuAçılan PVC ayarları sayfasında VPI =8, VCI=35 değerlerini yazarak sayfanın alt kısmında bulunan İleri butonuna basıyoruz.Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuBağlantı tipi ekranında Protokol olarak PPP over Ethernet(PPPoE) ve encapsulation modu olarak ise
LLC/SNAP-BRIDGING seçeneğini seçerek seçerek sayfanın altında yer alan İleri butonuna basıyoruz.Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuAçılan PPP Kullanıcı Adı ve Parola sayfasında Kullanıcı adı ve Şifre kısmına internet servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz Adsl Kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak  İleri butonu ile devam ediyoruz.Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuNAT ayarları ekranında NAT’ı etkinleştirGüvenlik Duvarını Etkinleştir ve WAN servisini etkinleştir alanlarının işaretli olduğundan emin olduktan sonra İleri butonu ile devam ediyoruz.Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuInternet(WAN) kurulumu – Özet ekranında yapmış olduğunuz ayarları kontrol ederek, ayarları kaydediyoruz.Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuAçılan Internet (WAN) kurulumu ekranında Kaydet/Yeniden Başlat butonuna basarak modeminizi yeniden başlatıyorsunuz.Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuAdsl Kurulumunu yaptıktan sonra modeminizin Kablosuz ayarını yapmak için, sol taraftaki menüde bulunan Kablosuz butonuna tıklıyoruz.Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuAçılan Kablosuz – Temel Ayarlar sayfasında Kablosuz Etkin alanının işaretli olduğundan emin olduktan sonra SSID alanında Kablosuz Ağ Adını yazıyoruz ve Kaydet/Uygula butonuna basıyoruz.Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem KurulumuKablosuz ağ şifrelemesi için sol taraftaki menüden Kablosuz kısmında yer alan Güvenlik butonuna tıklıyoruz. Açılan ekranda SSID seç satırında oluşturduğumuz Kablosuz ağ adını seçiyoruz. Ağ Kimlik denetimi bölümünde WPA-PSK’yı seçiyoruz. Bilgisayarınızla kablosuz bağlantıda sorun yaşarsanız eğer WPA2-PSK’ yı seçebilirsiniz. WPA Paylaşımlı Şifre bölümüne kullanacağınız kablosuz ağ şifresini yazarak Kaydet/Uygula butonuna basıyoruz.

Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 Port Kablosuz Modem Kurulum işlemlerini başarılı olarak tamamlamış bulunuyoruz.

Kurulum adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde internet bağlantısı kuramıyorsanız, İnternet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcısı ile irtibat kurmanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir