U.S. Robotics 9108 Modem Kurulumu
U.S. Robotics 9108 Modem Kurulumu

U.S. Robotics 9108 Modem Kurulumu

U.S. Robotics 9108 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? U.S. Robotics 9108 Modem Kurulumu Hakkında Bilmeniz Gerekenler ? U.S. Robotics 9108 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? U.S. Robotics 9108 Modem arayüzüne nasıl giriş yapılır? U.S. Robotics 9108 Modem güncellemesi nasıl yapılır? U.S. Robotics 9108 Modem internet ayarları nasıl yapılır? U.S. Robotics 9108 Modem kurulumu resimli anlatım.

U.S. Robotics 9108 Modem Kurulumunu yapmak için öncelikle modem kablo bağlantılarını dikkatli bir şekilde yaparak modem üzerindeki ışıkların sabitlenmesini bekliyoruz. Sonrasında bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazarak Enter tuşu ile arayüze giriş yapıyoruz.Karşımıza kullanıcı adı ve parola isteyen bir ekran çıkacaktır bu kısımlara küçük harflerle admin yazarak Tamam  butonu ile giriş yapıyoruz.u-s-robotics-9108-1

( Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan U.S. Robotics 9108 Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Arayüz açıldıktan sonra üst kısımdan bulunan İnternet seçeneğe tıklıyoruz.u-s-robotics-9108-2Hemen  alt kısmında çıkan menüden WAN Setup seçeneğini seçiyoruz.u-s-robotics-9108-3Gelen ekranın sol kısmından ayarları düzenleyebilmek için Edit butonuna tıklıyoruz.u-s-robotics-9108-4Karşımıza gelen ilk kısımda VPI kısmına 8VCI kısmına 35 yazarak Next butonu ile devam ediyoruz.u-s-robotics-9108-5Sonraki sayfada PPP o Ethernet ve encapsulation mode kısmından LLC/SNAP BRİDGİNG seçeneklerini seçerek Next butonu ile ilerliyoruz.u-s-robotics-9108-6Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini isteyen ekran gelecektir bu ekrana internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınızdan öğrendiğiniz Adsl kullanıcı Adı ve Şifrenizi yazarak Next  butonu ile devam ediyoruz.u-s-robotics-9108-7Sonraki sayfada WAN service  kısmınını işaretleyerek Next butonuyla ilerliyoruz.u-s-robotics-9108-8Ayarları kontrol ederek uygulamamız gereken ekran çıkacaktır karşınıza bu kısımdan kontrolleri yaparak Apply  butonu ile ayarları uyguluyoruz.u-s-robotics-9108-9Kurulum işlemini tamamlamak için açılan sayfanın alt kısmındaki Finish butonuna tıklayarak kurulum işlemlerini tamamlıyoruz.Finish butonuna bastıktan sonra modemi kapatıp yeniden açmanız gerekiyor.Modem yeniden açıldığında bilgilerini doğru bir şekilde yazdıysanız eğer internete giriş yapabilirsiniz.u-s-robotics-9108-10

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde internet bağlantısı kuramıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcısı ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir