Windows.old Klasörü Nasıl Silinir?
Windows.old Klasörü Nasıl Silinir?

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir?

Windows.old Klasörü nasıl silinir? Windows.old Klasörü nedir? Windows.old Klasörü ne işe yarar? Windows.old Klasörü silinmiyor. Windows.old Klasörünün bilgisayara herhangi bir zararı bulunuyor mu? Windows.old Klasörü tehlikeli midir? Windows.old Klasörü bilgisayardan nasıl kaldırılır?

Windows old Klasörü Nasıl Silinir resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Öncelikle windows.old dosyası sistem yükseltmesinden sonra verilerinizin kaybolmaması ve sistemi eski haline geri yükleye bilmeniz noktasında sizlere yardımcı olmak maksadı ile windows tarafından bir nevi alınan yedek dosyasıdır.

Şimdi gelelim Windows old Klasörü Nasıl Silinir? ilk olarak bilgisayarımızın Windows + R tuşu ile çalıştır penceresini açıyoruz.

Bu pencereden Disk Temizleme Aracına ulaşmak için “cleanmgr” yazarak giriş yapıyoruz.

Windows old Klasörü Nasıl Silinir-1

Gelen pencerede C: sürücüsünü seçerek Tamam butonuna basıyoruz.

Windows old Klasörü Nasıl Silinir-2

Tarama işleminden sonra açılan disk temizleme aracında Sistem Dosyalarını Temizle butonuna basarak tekrar C: sürücüsünü seçip Tamam  butonu ile dosyaları taratıyoruz.

Windows old Klasörü Nasıl Silinir-3

Windows old Klasörü Nasıl Silinir-4

 Karşımıza gelen ekranda C: sürücüsünü seçip Tamam  butonu ile dosyaları taratıyoruz dosya seçenekleri olan ekran çıkacaktır, bu ekranda Geçici Windows yükleme dosyaları seçeneğini seçerek Tamam butonuna basıyoruz.Windows old Klasörü Nasıl Silinir-5

Windows old Klasörü Nasıl Silinir-7

Karşımıza Dosyaları Sil butonu çıkacaktır bu seçeneği seçiyoruz ve gelen uyarıya Tamam diyerek Windows.old klasörünün silinmesini sağlıyoruz.Windows old Klasörü Nasıl Silinir-8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir