Airties Rt-102 Modem kurulumu
Airties Rt-102 Modem kurulumu

Airties Rt-102 Modem Kurulumu

Airties Rt-102 Modem kurulumu nasıl yapılır? Airties Rt-102 Modem internet ayarları nasıl yapılır? Airties Rt-102 Modem şifresi nedir? Airties Rt-102 Modem güncellemesi nasıl yapılır? Airties Rt-102 Modem arayüzüne nasıl giriş yapılır?

Öncelikle modem kablo bağlantılarının doğru bir şekilde yapıldığından emin olmamız gerekiyor modem üzerindeki ışıklar yanıyor ise modem kurulum için hazır demektir. Bilgisayarımızdan  boş  bir internet sayfası açarak adres satırına 192.168.2.1  yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

 

Açılan ekran da şifre isteyen bir kısım çakacaktır bu ekranı boş bırakarak Tamam  butonu ile geçiyoruz.( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Airties Rt-102 Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)Şifre ekranını geçtikten sonra sayfanın sol kısmından ADSL yazan bölüme tıklıyoruz.

Açılan ekranda modem kurulumu için ayarları yapacağımız VC1 kısmına tıklıyoruz.Kurulum ekranı açıldıktan sonra aşagıdaki resimde belirtilen noktaları dikkatli bir şekilde ayarlayarak Kaydet butonu ile ayarları kaydediyoruz. ( Adsl kullanıcı adı kısmına servis sağlayıcının vermiş olduğu domain bilgisini eklemeyi unutmayalım örn: @ttnet, @superonline, @vodafone )Kaydet dedikten  sonra modem ayarları kaydetmek için kendisini yeniden başlatacaktır modeme muadele etmeyelim yeniden başladıktan sonra kurulum işlemi tamamlanmış demektir.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz halde bağlantı kuramıyorsanız servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanı gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir