Airties Rt-206 Kablosuz Modem Kurulumu
Airties Rt-206 Kablosuz Modem Kurulumu

Airties Rt-206 Kablosuz Modem Kurulumu

Airties Rt-206 Kablosuz Modem Kurulumu nasıl yapılır? Airties Rt-206 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Airties Rt-206 Kablosuz Modem güncellemesi nasıl yapılır? Airties Rt-206 Kablosuz Modem şifresi nedir? Airties Rt-206 Kablosuz Modem internet ayarları nasıl yapılır?

Airties Rt-206 modemin kablolu ve kablosuz ayarlarının nasıl yapılacağı hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.İlk olarak modem bağlantılarının doğru şekilde yapıldığından emin olalım, modem gelen telefon hattının takılı olduğuna ve modemde ADSL ısığının sabit olarak yandığına dikkat edin sabit olarak yanıyor ise kuruluma hazır demektir Ethernet kablosu ile modem ve bilgisayarı bağladıktan sonra kurulum işlemine başlayabiliriz.

Bilgisayarımız üzerinden boş bir internet sayfası açarak adres satırına 192.168.2.1  yazıp modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

Karşımıza modem arayüzüne giriş ekranı gelecektir, sade şifre isteyen bir ekran çıkarsa boş bırakarak direk Tamam butonuna tıklıyoruz , eğer Kullanıcı Adı ve Şifre isteyen bir ekranla karşılaşırsa admin ve ttnet yazarak  yine Tamam  butonu ile modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

 

( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Airties Rt-206 Kablosuz Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan menüden İnternet seçeneğine tıklayarak İnternet Ayarları  sekmesini açıyoruz ve karşımıza gelen ekrandan Düzenle yazan butona tıklayarak ayarları yapacağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

Açılan sayfada Adsl Kullanıcı Adı ve Şifre yazan kısımlara servis sağlayıcınızdan aldığınız ADSL Kullanıcı Adı ve Adsl Kullanıcı Şifresini yazıyoruz ve sağ tarafta yer alan PVC Parametlerinide yapılandırdık tan sonra sayfanın altında yer alan Kaydet butonuna tıklayarak ayarları kaydederek Kablosuz ayarlar kısmına geçiyoruz.Kablosuz ayarları yapılandırmak için ekranın sol kısmında yer alan Kablosuz kısmına tıklayarak açılan sayfadaki Kablosuz Ağ Etkin kutucuğunu işaretleyerek sayfanın altındaki Kaydet butonuna tıklıyoruz, Tekrar sol taraftaki  Kablosuz  kısmına tıklayarak Kablosuz Ağ Ayarları nı seçiyoruz ve açılan sayfada Kablosuz Ağ Adı kısmına Türkçe karakter kullanmadan ve boşluk bırakmadan bir Kablosuz Ağ Adı belirliyoruz , Güvenlik Kısmını WPA2-PSK yapıyoruz son olarak Parola yazan bölüme Türkçe karakter kullanmadan ve boşluk bırakmadan en az 8 karakterli bir Kablosuz Ağ Şifresi belirledikten sonra sayfanın altındaki Kaydet butonu ile kurulum işlemini tamamlıyoruz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde bağlantı kuramıyorsanız servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir