Samsung Galaxy J7 Modeli Hard Reset
Samsung Galaxy J7 Modeli Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Modeli Hard Reset

Bu yazımında Samsung Galaxy J7 model telefonun sıfırlama işleminin nasıl yapılacağı hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Telefon üzerinde yazılımsal bir sorun yaşandığında yada ekrana koymuş olduğunuz kilidi unuttuğunuz taktirde telefonu mecburi olarak sıfırlamamız gerekmekte yalnız bu işlem sonrasında telefonun içerisinde yer alan verilerimiz silinecektir.

İlk olarak telefonun şarjının %50 nin üzerinde olmasına dikkat etmemiz gerekiyor, telefonumuzu kapalı konuma getirerek Ses açma + Home + Power tuşlarına aynı anda basarak telefon ekranında Android kurtarma menüsü çıkana kadar bekliyoruz.
Samsung-Galaxy-J7-Türkiye

Kurtarma ekranına geldikten sonra Ses kısma tuşu ile wipe data / factory reset kısmına gelerek Power tuşu ile giriş yaptıktan sonra yine ses kısma tuşu ile Yes — delete all data kısmına gelerek Power tuşu ile sıfırlama işlemini yapıyoruz.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra karşımıza Android kurtarma menüsü tekrar gelecektir, reboot system now kısmına gelerek Power tuşuna basıyoruz ve telefonun sıfırlama işlemini tamamlıyoruz. Telefonun açılma işlemi normalden biraz uzun sürecektir, açıldıktan sonra ilk kurulum adımlarını tamamlayarak kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

11 Yorumlar

 1. Parkı başka bir yolu yokmudur. Şifreyi kaldırmak istiyorum menüde şifreyi onayla çıkıyor baskada seçenek yok

 2. Hocam çok sağolun sizin sayenizde halletim

  • Rica ederiz.Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

   • Merabaa samsung j7 telefon kilidini unttum telefon sifirlandi aha sonra play store gmail adrssi ve sifremi bilmedigim icin telefonu acamiyorum calinti zannediliyo ne yapmayaliyim yardimci olir musunuz?

    • Merhaba Ergün Bey
     Gmail bilgilerini hiç hatırlamıyorsanız belirttiğiniz gibi cihaz çalıntı olarak algıdağı için kendisini güvenliğe almış bu sorun için çözüm olarak cihaza yeniden yazılım yüklemesi yapılabilir, buna benzer bir kaç farklı çözüm belirtiliyor 3 gün bekleme gibi yada hesabı hatırlamanız doğrultusunda bilgisayardan giriş yaparak izin verme gibi ama benim size önerin yeterince teknik bilginiz yoksa teknik servisten profesyonel destek almanız aksi halde cihaz için daha buyuk sorunlarla karşılaşabilirsiniz veya garantisi mevcutsa cihazı servise de gönderebilirsiniz.

   • Your’s is a point of view where real inclilegente shines through.

 3. Tarif ettiğiniz şekilde açıldı ama kurulum için eski gmail adresimi istiyor ama ben hatırlamıyorum hatirlasam reset atmazdim ne yapabilirim

  • Merhaba
   Telefonunun gmail hesabını hatırlamadığınız için telefon kendisini çalınmış olarak alğıladığından aktifleşmez bu doğrultuda gmail bilgisine ulaşmanız yada telefona yeniden yazılım yüklenmesi yapmanız gerekiyor yalnız bu işlem biraz riskli garantisi var ise teknik servisten yardım almanızı tavsiye ediyoruz yazılım yüklemesi teknik bilgiye dayalı bir işlem aksi halde daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

 4. Ben telefonu resetlemek istemiyorum ama şifresini unuttum nasıl açıcam?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir