Facebook'ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
Facebook'ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır? Facebook’ta canlı yayın yapamama sorunu Facebook’ta Canlı Yayın yaparken nelere dikkat edilmelidir? Facebook’ta Canlı Yayın yaparken alınan hatalar nelerdir? Facebook canlı yayın sorunu çözümü.

Uzun zamandır canlı yayın özelliğini konusunda test çalışmaları yapan Facebook’ artık canlı yayın yapma konusunda kendi projelerini geliştirmek üzereyken,diğer uygulamarın bir adım önüne geçerek kendi canlı yayınını kullanıcılara sundu.Peki  Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılıyor? Bu makalemizde canlı yayının nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

Facebook’ta canlı yayın yapabilmek için İOS veya Andorid cihazınızın Facebook mobil uygulamasını açıyoruz.Mobil uygulama açıldıktan sonra çevrimiçi olarak durum paylaşabilmemiz gerekiyor.Ayrıca daha sağlıklı bir canlı yayın yapabilmemiz için Wi-Fi bağlantısıyla canlı yayını gerçekleştirmemiz gerekiyor.Facebook mobil uygulamasında Durum Güncelle seçeneğini açtıktan sonra Canlı Yayın özelliği facebook tarafından profilinize tanımlanmışsa eğer  karşımıza “Yeni Canlı Video” Kaydet,Paylaş “ seçeneği çıkacaktır.

Bu seçeneğe giriş yaptıktan sonra karşımıza Facebook canlı yayın ile alakalı kısa bir onay metni gelecektir.Bu pencere Devam seçeneğini tıklayıp ilerlememiz gerekiyor,ve son olarak ise  “Canlı Videonu Açıkla”  bölümüne canlı yayınınızın ismini yazıp hangi kitle ile paylaşacağınızı seçtikten sonra  Canlı Yayına başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir