Huawei HG 521 Modem Kurulumu
Huawei HG 521 Modem Kurulumu

Huawei HG 521 Modem Kurulumu

Huawei HG 521 Modem Kurulumu nasıl yapılır? Huawei HG 521 Modem şifresi nedir? Huawei HG 521 Modem güncellemesi nasıl yapılır? Huawei HG 521 Modem internet ayarları nasıl yapılır? Huawei HG 521 Modem güncellemesi nasıl yapılır? Huawei HG 521 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır?

İlk olarak modemin bağlantılarını doğru bir şekilde yaptığımızdan emin olalım modemin elektrik adaptörünü takalım sonrasında ana hattan gelen telefon kablosunu modemin DSL girişine takarak sağlıklı bir kurulum için modem ile bilgisayarımız arasına ethernet kablo bağlantısını kuralım. Modem üzerinde POWER ve DSL ışıkları sabit yanıyor ise modem kurulum için hazır demektir.

Bilgisayarımızdan bir İnternet sayfası açıyoruz açtığımız sayfanın adres satırına 192.168.1.1 adresini yazarak giriş yapıyoruz karşımıza çıkan kullanıcı adı ve şifre ekranına admin ve ttnet yada admin ve admin olarak giriş yapıyoruz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazdıktan sonra Giriş Yap butonuna tıklıyoruz.

( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Huawei HG 521 Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Giriş yaptıktan sonra karsımıza çıkan ekranda modem girişi için yeni bir şifre belirlemenizi isteyecektir, bir sonraki kurulum esnasında sorun yaşamamanız adına bu ekranı direk olarak Değiştirmeden Geçiniz butonunu kullanarak geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Karsımıza Kolay Kurulum ekranı gelecektir, bu ekranda numaralandırılmış olan kısımlara dikkat etmeniz gerekli ;

1-) Bu kısıma servis sağlayıcınız tarafından verilen Adsl Kullanıcı Adınızı yazmanız gerekiyor .

2-) Bu kısıma servis sağlayıcınız tarafından verilen  Adsl Kullanıcı Şifrenizi yazmanız gerekiyor.

3-) Bu kısımda servis sağlayıcınızın kullanmış olduğu domain uzantısı yer almak zorunda (ör: @ttnet, @turk.net)

Kablosuz ayarlarınızı yapılandırmak için sonraki kısımlarda işlem yapmamız gerekiyor ;

Öncelikle AKTİF seçeneğinin işaretli olduğundan emin olmamız gerekiyor

4-) Bu kısıma Kablosuz ağ ismimizi yazacağız yalnız oluşturduğumuz ismin Türkçe karakterleri içermemesi, boşluk bırakmamız ve simgeleri tercih etmememiz gerekiyor.

5-) Bu kısımda ise Kablosuz ağ şifremizi belirleyeceğiz en az 8 karakterden oluşacak ve Türkçe karakterler içermeyecek şekilde belirlememiz gerekli.

Son olarak alt kısımda yer alan uygula butonuna basarak ayarları kaydetmemiz gerekiyor, kurulum işlemi tamamlandıktan sonra modem üzerinde yer alan internet ışığı yanacaktır,sonrasında ise sağlıklı bir şekilde internete giriş sağlayabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru olarak yaptığınız halde internete giriş yapamıyorsanız internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir