Huawei HG532e Modem Kurulumu
Huawei HG532e Modem Kurulumu

Huawei HG532e Modem Kurulumu

Huawei HG532e Modem Kurulumu nasıl yapılır? Huawei HG532e Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Huawei HG532e Modem internet ayarları nasıl yapılır? Huawei HG532e Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Huawei HG532e Modem güncellemesi nasıl yapılır? Huawei HG532e Modem şifresi nedir?

İlk önce modemin bağlantılarını doğru bir şekilde yaptığımızdan emin olmamız gerekli modemin elektrik adaptörünü taktıktan sonra ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ADSL(DSL) girişine takarak kurulum için modem ile bilgisayarımız arasına Ethernet kablosunu takalım. Modem üzerinde POWER ve ADSL ışıkları sabit yanıyor ise modem kurulumuna geçebiliriz demektir.

Bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açıyoruz, Açtığımız sayfanın adres satırına 192.168.1.1 yazarak Enter tuşu ile giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen ekranda Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise ttnet yazarak Giriş Yap butonuna basıp modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

(Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Huawei HG532e Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Giriş yaptıktan sonra karsımıza kolay kurulum ekranı gelecektir. İlk olarak bu ekranda ADSL Kullanıcı Adı yazan Kısıma servis sağlayıcısından almış olduğunuz Adsl Kullanıcı Adımızı yazıyoruz, karsısında yer alan domain kısmında servis sağlayıcınızım domain uzantısı olmasına dikkat edin (Örn. @ttnet,@turk.net v.b.) hemen alt kısmında yer alan ADSL Şifre kısmına ise Adsl Kullanıcı Şifremizi yazdıktan sonra kablosuz ayarlar kısmına geçiş yapıyoruz.

Kablosuz ayarlarımız için Aktif seçeneği işaretli olması gerekiyor,

Kablosuz Ağ Adı yazan Kısıma Türkçe karakter kullanmadan boşluk bırakmadan bir Kablosuz Ağ Adı belirliyoruz.

Güvenlik Seviyesi olan yerde WPA-PSK/WPA2-PSK seçeneği seçilmiş olacak

Kablosuz Şifre yazan bölüme en az sekiz karakterden oluşacak şekilde Türkçe karakter kullanmadan bir Kablosuz Ağ Şifresi yazıyoruz veya Şifre Oluştur butonunu kullanarak bir şifre oluşturduktan sonra sayfanın alt kısmında yer alan Uygula butonuna tıklayarak kurulum işlemini tamamlıyoruz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde bağlantı kuramıyorsanız servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Bir Yorum

  1. Plasieng to find someone who can think like that

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir