Huawei HG552e Kablosuz Modem Kurulumu
Huawei HG552e Kablosuz Modem Kurulumu

Huawei HG552e Kablosuz Modem Kurulumu

Huawei HG552e Kablosuz Modem Kurulumu nasıl yapılır? Huawei HG552e modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Huawei HG552e modem kablosuz ağ şifresi nasıl değiştirilir?Huawei HG552e modem güncellemesi nasıl yapılır? Huawei HG552e Kablosuz Modem şifresi nedir?

İlk olarak boş bir internet sayfası açarak açtığımız sayfanın üst kısmın yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayününe giriş yapıyoruz. Karşımıza Kullanıcı Adı ve  Şifre ekranı çıkacaktır, bu ekrana admin ve superonline yazarak Giriş yap butonu ile modem arayüzüne giriyoruz. 

( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Huawei HG552e Kablosuz Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Açılan sayfanın sol kısmındaki menüden Aygıt bölümüne tıklayarak üst kısımdan  WAN Ayarları kısmına giriş yapıyoruz. Açılan bu sayfada İnternet Kullanıcı Adı ve İnternet Şifresi yazan kısımlara Adsl Kullanıcı Adı ve Adsl Kullanıcı Şifremizi yazarak Uygula  butonu ile ayarları kaydediyoruz.

 

Kablosuz ayarları yapılandırmak için ekranın sol kısmında Aygıt bilgisine giriş yaparak üst kısımdan Kablosuz Ağ Ayarları  başlığına tıklıyoruz ve açılan sayfada Kablosuz Ağ Adı yazan kısıma belirlemek istediğimiz Kablosuz Ağ ismimizi Türkçe karakter kullanmadan yazıyoruz. Kablosuz Ağ Şifresini aynı şekilde Türkçe karakter kullanmadan en az 8 en fazla 64  karakterli olmasını istediğimiz bir Kablosuz Ağ Şifresi yazıyoruz daha sonra alt kısımdaki uygula butonu ayarları kaydederek kurulum işlemini tamamlıyoruz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde bağlantı kuramıyorsanız servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir