everest-sg-1550

Everest Sg-1550 Kablosuz Modem Kurulumu

Everest Sg-1550 Kablosuz Modem Kurulumu nasıl yapılır? Everest Sg-1550 Kablosuz Modem şifresi nedir? Everest Sg-1550 Kablosuz Modem güncellemesi nasıl yapılır? Everest Sg-1550 Kablosuz Modem internet ayarları nasıl yapılır? Everest Sg-1550 Kablosuz Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır?

Everest Sg-1550 kablosuz modem ayarlarının nasıl yapıldığı hakkında sizlere resimli anlatım ile yardımcı olamaya çalışacağız.Önceliğimiz yine modem kablo bağlantıları yönünde olacak POWER, ADSL ve ETHERNET kablolarını takarak modem üzerindeki ışıklarının sabitlenmesini bekliyoruz ışıklar sabitlenince modem kurulum işlemi için hazır demektir.

İlk olarak bilgisayarımızdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak adres satırına 192.168.1.1 yazıp giriş yapıyoruz.Karşımıza Oturum Açma Şifresi isteyen bir ekran çıkacaktır buraya 1234 yazarak Oturum Aç  butonun tıklıyoruz.

( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Everest Sg-1550 Kablosuz Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Açılan sayfada resimde de kırmızı kutu için belirtilen kısımlara servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz Adsl Kullnıcı Adı ve Adsl Kullanıcı Şifresi daha sonrada kablosuz ayarlar için Kablosuz Ağ Adı ve Kablosuz Ağ Şifresini yazdıktan sonra alt kısımda yer alan Kaydet butonuna tıklıyoruz.

Kaydet dedikten sonra modem arayüz şifresini değiştirmemizi isteyen bir ekran çıkacak karşımıza bu ekranda Tamam yazan butona tıklıyoruz.

Gelen sayfada Oturum Açma Şifresi yazan bölüme yeni modem arayüzü şifrenizi belirleyerek Kaydet butonuna basıyoruz ve kurulum işlemini bitiriyoruz.

 Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde bağlantı kuramıyorsanız servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir