mt880a1

Huawei MT880a Modem Kurulumu

Huawei MT880a Modem kurulumu nasıl yapılır? Huawei MT880a Modem internet ayarları nasıl yapılır? Huawei MT880a Modem şifresi nedir? Huawei MT880a Modem güncellemesi nasıl yapılır?

Huawei MT880a model modemin kurulum işlemin hakkında resimli olarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.İlk olarak modem kablo bağlantılarını doğru olarak yaptığımızdan emin olalım. Modemim POWER, DSL ve ETHERNET kablolarını takarak ışıklarını kontrol ediyoruz sabit olarak yanıyor ise modem kuruluma hazır demektir.

Boş bir internet sayfası açarak sayfanın üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

Karşımıza kullanıcı adı ve şifre isteyen bir sayfa çıkacaktır. Kullanıcı adı kısmına admin şifre kısmına ttnet yazarak Tamam butonu ile modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Huawei MT880a Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Karşınıza kolay kurulum sayfası çıkacaktır bu ekranda ADSL ayarları için Bağlantı tipini seçiyoruz, ADSL kullanıcı adınızı, Adsl Kullanıcı şifrenizi ve servis adınızı (@ttnet, @doping, vb.) olarak yazarak uygula botunu ile kurulumu tamamlıyoruz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde bağlantı kuramıyorsanız servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir