Tenda W150d Modem Kurulumu
Tenda W150d Modem Kurulumu

Tenda W150d Modem Kurulumu

Tenda W150d Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? Tenda W150d Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tenda W150d Modem şifresi nedir? Tenda W150d Modem Kurulumu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir. Tenda W150d Kablosuz Modem Kurulumu Hakkında Bilinmesi gerekenler ile ilgili görsel olarak sizlere yardımcı olacağız.

İlk olarak modemin kablolarından başlıyoruz bağlantıları doğru olarak yapmamız gerekli POWER, DSL ve ETHERNET kablolarını takarak ışıklarının sabitlenmesini bekliyoruz sonrasında modem kurulum işlemi için hazır demektir.

Bilgisayarımızdan bir internet sayfası açıyoruz ve 192.168.1.1 sayfasına giriş yapıyoruz.

Karşımıza oturum açma şifresi isteyen bir ekran çıkacak buraya admin yazarak Oturum aç  butonuna tıklıyoruz ve arayüze giriş yapıyoruz.

( Giriş yap dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Tenda W150d Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Şifre ekranını geçtikten sonra kurulum ekranı çıkacaktır karşımıza bu ekranda resimde kırmızı olarak belirtilen bölümdeki Genişbant İnternet Hesabı ve Genişbant İnternet Şifresi bölümüne internet servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz ADSL Kullanıcı Adı ve ADSL Kullanıcı Şifresini yazıyoruz hemen altında yer alan bölüme Kablosuz Ağ Şifresini yazarak diğer belirtilen kısımları da ayarladıktan sonra Kaydet butonuna tıklıyoruz ve ayarları kaydediyoruz.

Ayarları kaydede bilmek için modem arayüz şifresini değişmemizi isteyen bir uyarı ekranı çıkacaktır Tamam butonuna basarak arayüz şifresini değişebiliriz yada iptal butonu ile bu ekranı geçebiliriz. Tamam butonuna bastığımızı varsayarak ilerliyoruz.

Bir sonraki ekranın alt kısmında Oturum Açma Şifresi yazan bölüme modem için belirlediğimiz yeni arayüz şifresini yazdıktan sonra Kaydet butonu ile kurulum işlemini bitiriyoruz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde bağlantı kuramıyorsanız servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir