Modemin Kablosuz Sinyalini Güçlendirme
Modemin Kablosuz Sinyalini Güçlendirme

Modemin Kablosuz Sinyalini Güçlendirme

Kablosuz bağlantıda verim alabilmek ve kopma sorunlarının önüne geçebilmek için modem üzerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Modem kablosuz ayarları nasıl yapılandırılır? Modem kablosuz ağda yaşanan kopma problemleri nasıl giderilir? Modem kablosuz ağ ayarları en iyi şekilde nasıl yapılandırılır? Modem kablosuz ağ sinyalini güçlendirme işlemi nasıl yapılır?

Modem ara yüzünden kablosuz bağlantı için doğru kanal ve frekansı seçilmelidir. Özellikle çok sayıda Wi-Fi sinyalinin bulunduğu bir ortamda bulunuyorsanız, kanal ayarından dolayı bağlantı hızınız düşürebilir. En yeni kablosuz modemler, 2.4GHz ile 5GHz frekansları arasında seçim yapmanıza da izin verir. Genel olarak 2.4GHz’in büyük, çok odalı evler için ideal olduğunu, 5GHz’in ise düşük menzilde daha yüksek hız sağlamaktadır. Modemde en çok verim alabileceğiniz kanallar 1. Kanal, 6 kanal ve 11 kanaldır, kurulum esnasında önceliği bu kanallara tanımaya dikkat edin.

Modeminizi ideal konuma yerleştirin. Yüksek ve merkezi bir yerde bulundurun, evinizin ortasındaki bir odada yüksek bir konumda olabilir. Duvarların, elektronik cihazların, su borularının, akvaryum gibi su yığınlarının ve pencerelerin sinyali zayıflattığını birçoğumuz bilmiyoruz bunlardan uzak bir noktada olmasına dikkat edin.

Modeminizin güvenliğine dikkat edin. Kablosuz ağınıza başka cihazların girmemesi için tahmin edilmesi zor olan bir Wi-Fi şifresi belirleyin.

Yeni bir kablosuz modem alın. Yeni modemler daha yüksek frekansı ve daha yüksek hızları desteklemektedirler.

Accsess Point olarak adlandırdığımız yeni bir ağ genişletici satın alın. Modemler ’den daha hesaplı olan bu cihazlar, Wi-Fi sinyalini evinizin hemen hemen tüm köşelerine ulaştırabilirler. Eski bir modeminiz varsa onu genişletici olarak kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir