Tılgın HG1311 Modem Kurulumu
Tılgın HG1311 Modem Kurulumu

Tılgın HG1311 Modem Kurulumu

Tılgın HG1311 Modem kurulumu nasıl yapılır? Tılgın HG1311 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tılgın HG1311 Modem şifresi nedir? Tılgın HG1311 Modem internet ayarları nasıl yapılır? Tılgın HG1311 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tılgın HG1311 Modem güncellemesi nasıl yapılır? Tılgın HG1311 Modem kurulumu resimli anlatım.

Tılgın HG 1311 Modem Kurulumu ve Kablosuz Modem Ayarları nasıl yapılır sizlere resimli anlatım ile yardımcı olmaya çalışacağız.Modem kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yaptıysanız boş bir internet sayfası açarak adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapalım.Açılan sayfanın sağ üst kısmında kullanıcı adı şifre isteyen bölüm vardır. Bu kısıma kullanıcı adına admin şifre kısmına da admin yada 1234 yazıyoruz. Ttnetten aldığınız bir modem ise şifre ttnet Turkcell superonlıne ‘nın modemi ise şifresi superonline olarak girmeniz gerekiyor. Kullanıcı adı şifreyi girdikten sonra Oturum aç butonu ile modem arayüzüne giriyoruz.( Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Tılgın HG1311 Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Arayüze girdikten sonra üst kısımda yer alan başlıklardan AYAR kısmına tıklıyoruz.Gelen ekranda sol kısımda Wan Ayarları kısmından Bağlantılar bölümüne tıklıyoruz.

Kurulum ekranı açılacaktır bu ekranda resimde belirtildiği gibi yeni bağlantı oluşturuyoruz ve Ekle butonu ile ekleyerek ayarları yapacağımız ekrana geliyoruz.

Açılan sayfada Adsl Kullanıcı adını domain uzantısı ile yazıyoruz. (örn. @ttnet,@superonline…). Servis sağlayıcısından almış olduğumuz şifreyi de yazarak uygula butonu ile ayarları kaydediyoruz.Kablosuz ayarlar için üst kısımdan kablosuz seçeneğine tıklıyoruz.  Açılan sayfada SSID seçeneğinin altındaki kablosuz ağ adına tıklıyoruz.Gelen ekranda kablosuz ağ adını belirledikten sonra Uygula butonu ile ayarları kaydediyoruz.Kablosuz ağ şifresi için sol kısımdan Güvenlik yazan kısıma tıklıyoruz.Kablosuz ayarlar içinde resimde belirtildiği gibi ayarları yaparak bir şifre belirliyoruz ve Uygula butonu ile kaydediyoruz.

Modem de yapılan genel ayarları kaydetmek için sağ üst kısımdan Ayarları kaydet butonu ile yaptığımız ayarları kaydederek kurulum işlemini tamamlıyoruz.

   Kurulum adımlarını doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde internete giremiyorsanız servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir