Modem Kurulumu
Tp-Link W8901N Kablosuz Modem Kurulumu
Tp-Link W8901N Kablosuz Modem Kurulumu

Tp-Link W8901N Kablosuz Modem Kurulumu

Tp-Link W8901N Kablosuz Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? Tp-Link W8901N Kablosuz Modem Kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Tp-Link W8901N Kablosuz Modem şifresi nedir? Tp-Link W8901N Kablosuz modem arayüzüne nasıl giriş yapılır? Tp-Link W8901N Kablosuz modem internet ayarları nasıl yapılır? Tp-Link W8901N modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tp-Link W8901N kablosuz modem kurulumu resimli anlatım.

Tp-Link W8901N Kablosuz Modem Kurulumuna başlamak için öncelikle modem kablo bağlantılarını dikkatli bir şekilde yapmamız gereklidir. Modem üzerindeki ışıklar yandıktan sonra kurulum işlemine başlayabiliriz.

Kuruluma başlamak için bilgisayarımızdan boş bir İnternet sayfası açara sayfanın üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazarak Enter tuşu ile giriş yapıyoruz.Karşımıza Username ve Password yazan bir ekran çıkacaktır bu kısımlara küçük harflerle admin yazarak Login butonu ile giriş yapıyoruz. tp-link-w8901n-modem-kurulumu-1

( Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Tp-Link W8901N Kablosuz Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Açılan sayfanın üst kısmında yer alana menüden İnterface Setup yazan kısma tıklayarak hemen alt kısmında çıkan İnternet seçeneğine tıklıyoruz.

Kurulum ekranı karşımıza çıkacaktır bu ekranda VPI kısmına 8, VCI kısmına 35 yazıyoruz.

ISP bölümü PPPoA/PPPoE olarak seçiyoruz.

Username ve Password yazan kısımlara internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcısından öğrendiğiniz Adsl Kullanıcı Adı ve Şifresini yazıyoruz.

Encapsulation kısmını da PPPoE LLC olarak seçtikten sonra sayfanın en altında yer alan SAVE butonu ile yaptığımız ayarları kaydediyoruz.tp-link-w8901n-modem-kurulumu-2Kablosuz ayarları yapabilmek için tekrar üst kısımdaki menüden İnterface Setup kısmına tıklayarak kablosuz için altında yer alan menüden Wiriless seçeneğini seçiyoruz.

Açılan ekranda Accsess Point seçeneğini Activated olarak seçiyoruz.

Channel bölümü Turkey olarak seçtikten sonra karşısını 11 olarak seçiyoruz.

SSID yazan kısıma bir kablosuz ağ adı belirliyoruz ve hemen altındaki Authentication Type kısmını WPA2-PSK olarak seçiyoruz.

Encryption bölümünü AES olarak seçerek altındaki Pre-Shared Key bölümüne en az sekiz karakterli bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz ve sayfanın en altında yer alan SAVE butonu ile ayarları kaydederek Tp-Link W8901N Kablosuz Modem Kurulum işlemini tamamlıyoruz. tp-link-w8901n-modem-kurulumu-3

Kurulum adımlarını doğru olarak yaptığınız halde internete giriş yapamıyorsanız internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir