Modem Kurulumu
TTNeT Tp-Link TD-W9970 Kablosuz Modem Kurulumu
TTNeT Tp-Link TD-W9970 Kablosuz Modem Kurulumu

TTNeT Tp-Link TD-W9970 Kablosuz Modem Kurulumu

TTNeT Tp-Link TD-W9970 Kablosuz Modem Kurulumu nasıl yapılır resimli anlatım,TTNeT Tp-Link TD-W9970 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? TTNeT Tp-Link TD-W9970 modem internet ayarları nasıl yapılır? TTNeT Tp-Link TD-W9970 modem şifresi nedir?

Öncelikle modem kablo bağlantılarını doğru olarak yaptığımızdan emin oluyoruz modem üzerindeki ışıklar sabit olarak yanıyorsa modem imiz kurulum için hazır hale gelmiş demektir. Bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak açmış olduğumuz sayfanın üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz. Karşımıza kullanıcı adı ve şifre isteyen bir ekran çıkacaktır bu ekranda kullanıcı adı kısmına küçük harflerle admin  şifre kısmına ise ttnet veya turktelekom yazarak Oturum Aç butonu ile giriş yapıyoruz.( Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan TTNeT Tp-Link TD-W9970 Kablosuz Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Sonraki ekranda modem arayüz şifresini değiştirmemizi isteyen bir ekranla karşılaşacağız bu kısımda direk Geç butonu ile geçebiliriz.Arayüz açıldıktan sonra sayfanın sol kısmındaki menüden Hızlı Kurulum yazan başlığa tıklıyoruz.Gelen ekranda kurulum bilgileri verilecektir direk olarak İleri butonu ile devam edelim,Eyer servis sağlayıcınız TTNET ise aşağıdaki resimde kırmızı olarak belirtilen kısımlara dikkatli bir şekilde TTneT ten aldığınız Adsl Kullanıcı Adı ve Şifreleri giriş yapalım ve İleri butonu ile kablosuz ayarlara geçelim. Farklı bir firmadan internet hizmeti alıyorsanız mavi olarak işaretlenen kısımdaki Tıklayınız butonunu seçerek bir sonraki resimdeki ayarları yapmanız gerekli,Farklı firmadan hizmet alanlar aşağıda belirtildiği gibi servis sağlayıcısında almış olduğu Adsl kullanıcı adı,şifresini ve domain uzantısını yazarak İleri butonu ile kablosuz ayarlara geçebilirler.Kablosuz ayarlar için resimde belirtilen ayarları dikkatli bir şekilde yaparak Kablosuz ağ adı ve şifre belirliyoruz bunları belirlerken Türkçe karakter kullanmamaya özen gösterelim ve İleri butonu ile devam edelim.Son olarak yaptığımız ayarları kontrol edebileceğimiz bir ekran çıkacak karşımıza bu ekranda ayarları kontrol ettikten sonra Kaydet butonu ile kurulum işlemini bitiriyoruz.

 

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gereklidir.

15 Yorumlar

 1. selamlar ben daha önceden wifi şifremi değiştirmiştim şimdi ise tplink kısmına admin ttnet yazıyorum girmiyor yardım

  • Merhaba
   Modem arayüzüne giriş yaparken kullanıcı adı ve şifrede hata alıyorsanız eğer tek yapmanız gereken modeminizin arkasında veya altında (modele göre değişiklik gösterebilir) reset butonu bulunmakta.Bu reset butonuna bir iğne veya kürdan yardımıyla yaklaşık 5-10 saniye (modem üzerindeki ışıklar sönünceye kadar) basılı tutmanız gerekiyor.Resetleme işlemi yaptıktan sonra bekleyin,modem üzerindeki ışıklar sabitlenince modem arayüzüne admin kullanıcı adı ve ttnet şifresiyle giriş yapabilirsiniz.

 2. Merhabalar bu modemde snr margin değerini görmemiz mümkün müdür?Durum sekmesinde yok.

  • Merhaba
   Snr margin değerini modem arayüzünde görüntüleyemezsiniz.Fakat servis sağlayıcınızla görüşme sağlayarak bu değer hakkında bilgi alabilirsiniz.

   Örnek olarak:
   0-6 arası : hattınız muhtemelen hiç gelmeyecek ve internete bağlanamayacaksınız.
   7-12 arası: arasıra kopmalar yaşayacaksınız ve netinizide son hızında kullanamayacaksınız.
   13-18 arası: kopma sıkıntınız çok az olmakla beraber netinizi son hızında kullanmanız zorlaşabilir.
   19- + : bu değerlerden sonrası sizi için bulunmaz nimet hiçbir kopma yaşamadan son sürat interneti kullanabilirsiniz(internet paketiniz dahilinde).
   Not: değerler 1-2 aşağı yukarı oynayabilir.

   SNR Margin değerini arttırabilmeniz için;
   SNR Margin değerini arttırmanız için en önemli etken hattınızdaki ekleri ortadan kaldırmak. Ne kadar ek olursa kopma problemi okadar çok olur. Ayrıca bu değer hattınızın santrale uzaklığından da az olabilir. Hava şartları, yeraltı kablolarının eskiliğide bu değeri etkiler.

   • Erbay bey snr margin (db) gösteren 2 tane modemim var ama bu modemde snr margin değeri yok galiba çünkü hat zayıflaması değerleri var ama bi tek snr margin değeri yok.

    • Merhaba Rıdvan bey modem arayüz ekranında margin değerini gösteren bir bölüm mevcuttur yalnız o kısımda görüntülenen değerlerin doğruluk payı yok denecek kadar azdır Erbay beyin görüntüleyemezsiniz demesinin sebebi bundan kaynaklı, doğru bilgiyi müşteri hizmetlerinden almanız daha sağlıklı olacaktır.

     • Anladım peki teşekkürler Fatih Bey.Bu modemde Köprüleme modu var mı acaba kablosuz olarak ben bulamadım da yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

     • Kullanmış olduğunuz modem TTnet tarafından verilen modem ise eğer kısıtlama mevcut ara yüzlerinde yazılım farklılığı var, sol kısımdaki menüde hızlı kurulum seçeneğinin altında Operasyon Modu diye bir bölüm olması lazım oradan wifi router olarak seçmeniz gerekli eğer bulunmuyorsa köprüleme desteği yoktur muhtemelen

      Köprüleme modu

 3. Arkadaşlar ben kurulumu her gösterildigi gibi yaptım ama olmadı bu arayüze giriyor ama proxy kontrol et ağ tehşislerine çalıştırma diye 2 şey çıkıyor ne yapmam lazım

  • Merhaba Halis Bey,
   Kullanmış olduğunuz Erhernet kablosunda sorun olabilir yada bilgisayar ayarlarından kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz. İlk olarak manuel ip dns verme adımlarını deneyebilirsiniz. Sonrasında tarayıcı ayarlarını kontrol etmeniz gereklidir ayarları sıfırlanmanız işe yarayabilir. Bilgisayarınızdaki Host dosyasını da temizlemenizi öneririm. Başarılı olmadığınız takdirde profesyonel destek almanız daha sağlıklı olacaktır. İyi günler Dilerim.

 4. Merhaba ben modem arayüzüne başka internet bağlantısından bağlanmak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim.?

  • Merhaba
   Farklı bir noktadan modem arayüzüne giriş yapabilmek için modeminizin 80 portunun açık olması ve modem arayüzünden güvenlik duvarını devre dışı bırakılması gereklidir. Bu işlemleri yaptıktan sonra ip numarasınız ile istediğiniz yerden arayüze giriş yapabilirsiniz. Yalnız sabit ip kullanmıyorsanız modemi her yeniden başlattığınızda ip adresiniz değişiklik göstereceği için ip adresinizi tespit ederek giriş yapabilirsiniz.

 5. merhaba kolay gelsin tp link de Assagi yukri ayari vardi onu nasil yapabilirim nerden bulabilirim wifi cekiminde yardımcı olurmu yada dahada hizlanmasi icin ayar falan varmidir

  • Merhaba Ahmet Bey aşağı yukarı olarak bahsetmiş olduğunuz modeminizi kablosuz kanal ayarı olmalı modemler fabrika çıkışlı sabit kanal üzerinden bağlandığından kaynaklı civarda fazla modem bulunması doğrultusunda sinyal kirliliğinden sinyal kalitesinde sorun yaşayabilirsiniz bunun için farklı bir kanal kullanırsanız muhtemel olarak çekim kalitenizde yükselecektir .Benim size tavsiye edebileceğim 1 yada 11 kanal bu kanalların çekim gücü diğerlerine göre daha kalitelidir. Bu şekilde deneme yapabilirsiniz.

 6. Kullanıcı şifresi ttnet i arayarak öğrendim kullanıcı admin şifre türktelekom123

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir