ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Modem Kurulumu
ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Modem Kurulumu

ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Modem Kurulumu

ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ? ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Modem Ayarları Nasıl Yapılır ? ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Modem Ayarları Nasıl Yapılır? ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Modem İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?  ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Modem Şifresi Nedir? ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Modem Arayüzüne Nasıl Giriş Yapılır?

ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Modem Kurulumu nasıl yapılır resimli anlatım ile yardımcı olacağız. Modem kablo bağlantıları doğru olarak yaptıysak ve ışıklarımız yanıyorsa kuruluma geçebiliriz.

Bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak sayfanın üst kısmındaki adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz.Karşımıza kullanıcı adı ve şifre isteyen bir ekran gelecektir bu ekranda kullanıcı adı yazan kısma küçük harflerle  admin şifre yazan kısmada ttnet yazarak Oturum Aç butonu ile giriş yapıyoruz.( Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan ZyXEL VMG3312-B10B Kablosuz Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Giriş yaptıktan sonra sayfanın alt kısmında yer alan seçeneklerden Ağ Ayarı yazan bölüme tıklayarak açılan pencereden Genişbant yazan yeri seçiyoruz.Adsl ayarlarının olduğu ekran açılacaktır. Bu ekranda MyISP_ETH yazan yerin karşısındaki düzeltme işaretine tıklıyoruz.Açılan sayfada resimde belirtildiği gibi servis sağlayıcısından aldığınız Adsl Kullanıcı Adı ve Şifresini yazarak Uygula butonu ile kaydediyoruz.Kablosuz ayarlar için tekrar ekranın alt kısmında Ağ Ayarı yazan bölüme tıklayarak bu seferde Kablosuz yazan kısmı açıyoruz.Açılan sayfada Kablosuz ağ adını ve şifresini aşağıdaki resimde belirtildiği gibi yapılandırarak kurulum işlemini bitiriyoruz.

 

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız halde internet bağlantısı kuramıyorsanız internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcısı ile irtibat kurmanız gerekiyor.

2 Yorumlar

  1. Ofisteki modeme uyguladım sağ olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir