USB Otg Nedir?
USB Otg Nedir?

USB Otg Nedir?

USB Otg Nedir? USB Otg ne işe yarar? USB Otg nerelerde kullanılır? USB Otg bağlantısı nasıl yapılır? USB Otg’nin avantajları nelerdir? USB Otg hangi ortamlarda kullanılır?

Çin üretimli çoğu mobil cihazlarda bulunan OTG desteği ne işe yarar,nerelerde kullanılır? İşte  USB OTG’nin tam olarak kullanım alanları;USB OTG’nin tam olarak açılımı ise; On-The-Go. Türkçe çeviri ile ibare edersek eğer “iş başında” diyebiliriz. OTG desteği sayesinde mobil cihaz kullanıcıları artık USB üzerinden diğer cihazlara rahatca bağlantı kurabiliyorlar.

otg-kablo

Çin üretimli android cihazlarda bulunan OTG desteği aslında tüm dünya üzerindeki kullanıcıların pek rastlamadığı bir cihaz desteğidir.Fakat günümüzde Çin üretimli android cihazlarda artık bu USB OTG desteği çok sık kullanılmakta.Peki bu OTG nedir?  Ne işe yarar? İşte cevabı;

Artık günümüzde yeni çıkan çoğu Çin üretimli android cihazlarda otg desteği bulunuyor.Otg desteğinin aslında Türkiye kullanıcıları için pek merak uyandırmadığı görülmekte OTG desteği bulunan başlıca cihazlar ise zaten Türk kullanıcıların sıklıkla tercih etmediği modellerden oluşuyor.Başlıca modeller ise; Xiaomi, Mi2, JiaYu G4, Neo N003 ve iOcean Elite v.b. modellerdir.

 

otg-nedir

Bir kablo yardımıyla bağlanan cihazi ana platform olarak kullanabildiğiniz gibi OTG kablosunu istediğiniz cihazada bağlayabilme şansınız bulunuyor.Kısa bir süre içerisinde bağlanan cihazın dökümanlarını listeler halinde görebiliyorsunuz.SD card okuyucular, kameralar, flash bellekler ve taşınabilir hard-diskler gibi depolama aygıtları USB OTG aracılığı ile bağlanabiliyor.Mobil cihazınıza bağladığınız OTG kablo sayesinde cihazınızda artık bir USB girişi bulunduğu için aklınıza gelebilecek çoğu USB girişli aygıtı mobil cihazınızın ekranında yönetebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir