ZYXEL P-660HN Kablosuz Modem Kurulumu
ZYXEL P-660HN Kablosuz Modem Kurulumu

ZYXEL P-660HN Kablosuz Modem Kurulumu

ZYXEL P-660HN Kablosuz Modem kurulumu nasıl yapılır? ZYXEL P-660HN Kablosuz Modem internet ayarları nasıl yapılır? ZYXEL P-660HN Kablosuz Modem şifresi nedir? ZYXEL P-660HN Kablosuz Modem güncellemesi nasıl yapılır? ZYXEL P-660HN Kablosuz Modem ayarları nasıl yapılır? ZYXEL P-660HN modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? ZYXEL P-660HN Kablosuz Modem kurulumu resimli anlatım.

ZYXEL P-660HN F1Z Kablosuz Modem Kurulumu Nasıl  Yapılır ? resimli anlatım ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle modem kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapıyoruz. Modem üzerindeki ışıklar sabit olarak yanıyor ise ZYXEL P-660HN F1Z Kablosuz Modem kurulum işlemi için hazır demektir.

Bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak sayfanın üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz.
Karşımıza şifre isteyen bir ekran çıkacaktır şifre kısmına 1234 yazarak Giriş  butonu ile modem arayüzüne giriyoruz.ZYXEL P-660HN-1( Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan ZYXEL P-660HN Kablosuz Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Modem arayüzü için yeni şifre isteyen ekranla karşılaşacağız bu kısma herhangi bir şifre girmeden Yoksay butonu ile geçiyoruz.ZYXEL P-660HN-2Gelen ekranda Gelişmiş Kuruluma git ve Her zaman gelişmiş kurulumla başlamak için buraya tıklayınız.  yazan seçenekleri seçerek Uygula  butonu ile kurulum arayüzüne giriyoruz.ZYXEL P-660HN-4Modem arayüzünün sol kısmında yer alan menüden Ağ yazan başlığa tıklayarak altından WAN seçeneğini seçiyoruz. Gelen ekranda servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz Adsl Kullanıcı Adı ve Şifrenizi resimde belirtilen ilgili kısımlara yazarak Uygula butonuna basarak kurulum işlemini tamamlıyoruz.ZYXEL P-660HN-6ZYXEL P-660HN-7Kurulum işlemini yaptıktan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmek için sol kısımdaki menüde Ağ seceneginin altında yer alan kısımdan bu sefer Kablosuz LAN başlığına tıklıyoruz. Gelen erkanda aşağıdaki resimde belirtilen ayarları yaparak Ağ Adı(SSID) yazan kısıma bir kablosuz ağ ismi yazıyoruz. Güvenlik Modu yazan kısımı WPA-PSK olarak seçiyoruz ve şifre yazabileceğimiz bir ekran çıkacaktır.ZYXEL P-660HN-8Açılan Ön Paylaşımlı Anahtar kısmınada bir kablosuz ağ şifresi belirleyerek Uygula butonu ile kurulum işlemini tamamlıyoruz.ZYXEL P-660HN-9

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internet bağlantısı kuramıyor iseniz internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcısı ile irtibat kurmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir