Everest SG-1600 Modem Kurulumu
Everest SG-1600 Modem Kurulumu

Everest SG-1600 Modem Kurulumu

Everest SG-1600 Modem Kurulumu nasıl yapılır? Everest SG-1600 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1600 Modem güncellemesi nasıl yapılır? Everest SG-1600 Modem şifresi nedir? Everest SG-1600 Modem internet ayarları nasıl yapılır? 

Everest SG-1600 Modem kurulumunun nasıl yapılacağı ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Modem kablo bağlantılarını doğru olarak yapıyoruz modem üzerindeki ışıklar yanıyor ise bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak açmış olduğumuz sayfanın üst kısmında yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

Gelen ekranda şifre isteyen bir kısım çıkacaktır bu kısma 1234 yazarak OTURUM AÇ butonu ile giriş yapıyoruz.

Everest SG_1600-1

( Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre hata sayfası ile karşılaşıyorsak modeme reset atarak tekrar kurulum yapmanız gerekir konu ile alakalı Modem Arayüz Şifreleri ve İp Adresleri yazımızdan Everest SG-1600 Modem Modem Nasıl Resetlenir? kısmına bakarak yardım alabilirsiniz.)

Arayüz açıldıktan sonra resimde belirtildiği gibi servis sağlayıcısından aldığınız Adsl Kullanıcı Adı ve Şifresini yazıyoruz ve Kablosuz Ağ Adı ile Şifrede yazdıktan sonra Kaydet butonu ile ayarları kaydediyoruz.Everest SG_1600-2Karşımıza modem arayüz şifresini değişmemizi isteyen bir uyarı çıkacaktır bu ekranı Tamam butonu ile geçiyoruz.Everest SG_1600-3Son olarak resimdeki gibi alt kısımdan modem arayüzüne bir şifre belirleyerek Kaydet butonu ile kurulum işlemini bitiriyoruz.Everest SG_1600-4

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız halde internete giriş yapamıyorsanız internet hizmetini aldığınız servis sağlayıcısı ile görüşmeniz gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir